Na pódium se dostal jednou, když předal cenu klukům přípravky Agra, kteří byli vyhlášeni nejlepším kolektivem obce.

I když se jednatřicetiletý gólman po dvouhodinovém programu zvedl a odjel domů, návštěvu obce na Veselsku jako ztrátu času rozhodně nebral. „Velmi příjemně mě to překvapilo. Všechno bylo krásně nachystané. I složení hostů byla bomba," řekl Dušan Melichárek, který do Vnorov dorazil na pozvání kamaráda Marka Janouška.

S bývalým hráčem Ostrožské Nové Vsi, Vracova, Blatnice či Ratíškovic, který slavnostní večer společně s Veronikou Kuryviálovou moderoval, se zná již několik let. „Harry mě zval už minulý rok, kdy mi to nevyšlo. Letos jsem však měl víkend volný, takže jsem mohl přijet," řekl Melichárek.

Ten si účasti na akci považoval. „Jsem rád, že si na mě vzpomněl. Beru to jako poctu," prohlásila opora brněnské Zbrojovky, která v pátek absolvovala ligový zápas v Jihlavě, o den později už předávala cenu začínajícím vnorovským fotbalistům. „Kdybychom hráli až v sobotu, nemohl bych přijet," věděl Melichárek.

Ten se podobným akcím vyhýbá, ale kamarádovi rád vyšel vstříc. „Volal mi dlouho dopředu, nemohl jsem to zrušit či odmítnout," řekl vytáhlý brankář, který v neděli 22. listopadu oslaví dvaatřicáté narozeniny.

Melichárek s fotbalem začínal ve Zlíně, odkud si jej v jeho sedmnácti letech vytáhlo Slovácko. V tehdejším Synotu chytal nejprve za mládež, od roku 2003 působil v rezervním týmu a občas byl náhradníkem v áčku. Sezonu 2004/05 strávil na hostování ve Veselí nad Moravou. V létě pak zaujal pozorovatele, který se přijel podívat na jeho spoluhráče z rezervy Slovácka Michala Ordoše, a před sezonou 2005/2006 odešel do druholigového švédského celku Mjällby AIF, který se stal jeho prvním zahraničním angažmá. Za klub nastoupil k dvaatřiceti střetnutím.

V roce 2008 odešel Melichárek do jiného týmu ze Švédska. V Malmö strávil tři roky. Ve známém klubu odchytal celkem pětasedmdesát ligových zápasů, v dresu předního švédského celku se představil i v prestižní Lize mistrů.

Na konci roku 2011 se ale vrátil do České republiky a od ledna 2012 se stal opět hráčem Slovácka. Nyní hájí barvy jiného moravského ligového týmu, brněnské Zbrojovky, které na podzim pomohl i výhře nad Plzní či Libercem. „Kdyby nebylo zranění vazu v kotníku, byl bych ještě spokojenější. Bodů však máme docela dost. Bohužel to kazí poslední prohra v Jihlavě," říká Melichárek.

Brňané se na konci podzimní části drží v horní polovině tabulky. Po čtrnácti kolech jsou s jednadvaceti body šestí. „Já se na to dívám střízlivýma očima. Fanoušci se sice o pohárech baví, novináři o nich píší, ale mi to s kluky bereme úplně jinak. Liga je vyrovnaná a každý může porazit každého nebo prohrát s kýmkoliv, což dokazuje každé kolo," dodal Melichárek.