Dosavadní průběh zimní přípravy MSK byl uspokojivý, výsledek z generálky je malou kaňkou. „Snažím se to brát spíš pozitivně. Byla to pro nás taková facka a zápas nám ukázal, co musíme v soutěžních zápasech zlepšit. Přitom herně to z naší strany vůbec nebylo špatné. Předváděli jsme pěkný fotbal, měli jsme celkem dost šancí, dařily se nám protiútoky. Problém byl ovšem v bránění standardních situací, z nichž jsme inkasovali čtyři branky. To rozhodlo celý zápas. Zkoušeli jsme trochu něco nového, ale neosvědčilo se to, takže se zřejmě vrátíme k tomu, jak jsme standardky bránili na podzim,“ vystihl hlavní problém břeclavského týmu v sobotní generálce trenér David Pazdera.

V zimní přestávce muselo břeclavské vedení hledat náhrady za trojici opor, která klub opustila. Musil se Smejkalem zamířili do Startu Brno, kapitán Simandl posílil sousední Lanžhot. „Samozřejmě to byli kvalitní hráči, ale uvidíme, jak moc nám budou chybět. Odešli nám tři hráči základní sestavy, ale na druhé straně přišlo pět nových hráčů, kteří se všichni tlačí do základní sestavy. Takže to třeba nakonec bude ještě lepší než na podzim, konkurence v kádru určitě je,“ uvedl Pazdera.

Zároveň připouští, že hlavním cílem pro jaro bude záchrana. „Bohužel jsme nezvládli konec podzimu, takže si teď budeme muset pohlídat hlavně týmy z konce tabulky. Kromě záchrany zůstává naším dalším cílem zabudování co největšího počtu mladých odchovanců klubu.“ dodal kouč.

Jarní část Divize D zahájí Břeclav tuto neděli od tří hodin odpoledne v Tasovicích.