„Určitě je to škoda. Myslím, že jsme proti Vyškovu neodehráli špatný zápas,“ uvedl krátce po závěrečném hvizdu Špaček. Dvaadvacetiletého obránce těsná porážka mrzela. Hodonín zaspal začátek a po brance Machálka už jen marně dobýval obranu Vyškova. „V útočné fázi nám chybělo trošku víc důrazu, v osobních soubojích zase více síly. Prostě jsme nedokázali dotlačit míč do sítě,“ pravil Špaček.

Ten nastoupil ve stoperské dvojici s Bulvou, netradičně v pravo se pohyboval Šenk, vlevo hrál zase Hoša. „Určitě jsme nebyli tak sehraní, ale myslím, že jsme si rychle zvykly,“ míníl Špaček. „Ale museli jsme bojovat i za ty, co nehráli,“ doplnil.

Nepozorný fanoušek domácího týmu si tak absence Spaziera nemusel vůbec všimnout. „Ale jo, Špacka nám chyběl,“ tvrdil odchovanec Vacenovic.Hodonín si ve druhém poločase vytvořil trvalou územní převahu, ale v koncovce se nedokázal prosadit. „Bohužel jsme neproměnili šance,“ povzdechl si Špaček.

Zatímco v srpnu se ve Vyškově nečekaně radovali borci z Hodonína, v polovině listopadu křepčili U Červených domků Vyškovští. Divizní nováček má s vedoucím týmem vyrovnanou bilanci. Oba týmy získaly ve vzájemných zápasech po třech bodech. Kdyby se jednalo o pohárový dvojzápase, postupoval by díky většímu počtu vstřelených branek na soupeřově hřišti Hodonín. „Může to hrát roli, ale my budeme chtít vyhrávat i na jaře,“ uvedl Špaček.

Šlágr šestnáctého kola si nenechalo ujít tři sta padesát diváků. „Bylo pěkně, hrál první s druhým. Návštěva byla solidní. Jen škoda, že jsme nevyhráli,“ smutnil Špaček. V dresu Vyškova nastoupil i Milan Maruška, který působil i v Šardicích. „Nevím, jak kluci z kabiny, ale já jsem se s ním předn zápasem nebavil,“ pravil Špaček.