Na podzim jste získali sedmadvacet bodů. S první polovinou sezony budete asi spokojený, nebo se pletu?

Ano, máme sedmadvacet bodů, což je jeden z nejlepších výsledků, kterého Kněždub za poslední roky po polovině sezony dosáhl. Před začátkem soutěže jsme si stanovili takový reálný výhled, což mělo být dvaadvacet bodů a umístění do pátého či šestého místa v tabulce. Nicméně po celkem kvalitním závěru podzimu a šňůře výher jsme tento bodový plán překročili. Co se týká mé spokojenosti, tak by byla maximální, kdybychom zvládli poslední podzimní zápas doma s Miloticemi a dosáhli na devětadvacet bodů. Bohužel Milotice zahrály dobře a museli jsme se spokojit s remízou. Takže spokojenost je, ale s malou kaňkou na závěr.

Na vedoucí Veselí nad Moravou ztrácíte čtyři body. Pomýšlíte na postup, nebo vám bude stačit udržení třetí příčky?

Na Veselí sice ztrácíme čtyři body, ale nějaké postupové debaty zatím nevedeme. Samozřejmě že se budeme snažit držet krok s těmi nejlepšími týmy v soutěži, ale tabulka je vyrovnaná a ani ty čtyři body nic neznamenají. O nejvyšší příčky může pořád reálně usilovat až šest mužstev. Nechci se chovat jako alibista a každý má mít vyšší cíle, takže chceme hrát do třetího místa. Až průběh jara ale ukáže, jaký bude další vývoj soutěže. Situace v tabulce může být také vyřešena po prvních jarních kolech. Záleží, jak se komu povede vstup do druhé poloviny sezony.

Kde hledat příčiny dobrých výkonů i výsledků? V čem je vaše největší síla?

Příčina dobrých výkonů i výsledků je ve stabilizaci a konsolidovanosti našeho mužstva. Oproti minulým sezonám se nám stalo snad pouze třikrát, že jsme hráli ve slátané sestavě, nehodné první B třídy. Patří za to poděkování klukům, kteří si byli ochotni vyměnit služby v zaměstnání nebo vzít si i dovolenou. Bohužel situace, kdy jsme byli ve špatné sestavě, nás potkala třeba právě v utkání s Veselím, kdy jsme schytali nejvýraznější porážku. Největší síla našeho družstva je v univerzálnosti hráčů, kteří se dokážou vzájemně zastoupit na různých postech, dobrém kolektivu a myslím, že i psychické odolnosti. Kromě asi jednoho nebo dvou utkání jsme vždy prohrávali, ale utkání jsme následně vždy dokázali zvrátit v náš prospěch nebo alespoň zremizovat.

Své domácí zápasy už nehrajete na hrbolatém trávníku, ale na zcela novém pažitu. Je rovný a kvalitní povrch vaší výhodou?

Samozřejmě, že kvalita povrchu, na kterém se hraje teď, má vliv i na kvalitu hry. Neřekl bych, že náš nový trávník je jen výhodou pro nás. Jistě se u nás teď hraje dobře i soupeřům. V minulých letech jsme hráli lépe na venkovních hřištích než doma, teď už se to srovnalo. Řekl bych to diplomaticky, domácí hřiště už není naší nevýhodou.

Plánujete v zimní přestávce nějaké změny v kádru? Už je jisté, že někdo u vás skončil, nebo naopak přišel?

Změny v kádru by měly být minimální nebo žádné. Všichni hráči, kteří u nás nastupovali na podzim, mají zájem u nás pokračovat i nadále. Uvidíme, jak dopadnou jednání o prodloužení hostování dvou hráčů s jejich mateřskými oddíly. Na zkoušku by měl přijít ještě jeden vytipovaný hráč.

Kdy jste zahájili zimní přípravu? Kde a kolikrát týdně trénujete?

Přípravu jsme zahájili osmnáctého ledna. Trénujeme třikrát týdně v domácích podmínkách, od pátého do osmého března máme v plánu soustředění.

S jakými soupeři se před startem jarní části sezony potkáte?

Před jarní částí soutěže máme sjednány utkání s Kunovicemi, se slovenským týmem Lietničie, Ořechovem, Nedakonicemi, Rohatcem a Blatnicí.

Co očekáváte v jarní části sezony?

Věřím, že v jarní části soutěže navážeme na naše dobré výkony z podzimu. Předpokladem pro to je samozřejmě dobrá příprava a zdraví hráčů. S tím máme v současné době trochu potíže. Několik kluků trápí dlouhodobější zranění, ale do začátku jarní části se snad vše urovná. Z celkového pohledu na naši soutěž pak vyrovnaný boj o postup i sestup až do závěrečných kol.

Koho favorizujete na postup a kdo podle vás nejnižší krajskou soutěž opustí?

Vyloženého favorita na postup i přes mírný náskok Veselí nevidím. Záleží na tom, jak se k tomu ostatní týmy v tabulce postaví. Někteří předem avizují, že o postup nestojí, což z mého pohledu není dobře. Veselí by asi rádo do vyšší soutěže, ale já třeba neodepisuji v boji o postup Krumvíř. Týmů namočených do boje o setrvání v soutěži je také dost. Záleží i na tom, kolik mužstev bude z naší skupiny sestupovat. Spíš bych si jen tak tipnul Podivín a Otnice.