Takto si o výstavní ráně hodonínského záložníka Petra Šturmy budou vyprávět maximálně příznivci Skalice, kteří se přišli na středeční přípravný duel podívat. Třiadvacetiletý fotbalista akrobaticky snižoval v 60. minutě na 2:4. Sedmý tým divize D nakonec na Záhoří prohrál rozdílem čtyř gólů.

„I když to nakonec skončilo 2:6, tak nám takový zápas může jenom pomoci," míní nejlepší hráč Hodonína středečního utkání Petr Šturma.

Šikovný středopolař si na umělé trávě účastníka druhé slovenské ligy stejně jako zbytek hodonínského mužstva pořádně zaběhal. „Pokud bychom se potkávali v přípravě pouze s týmy z nižších soutěží, tak bychom se nedostávali pod takový tlak, jako třeba v zápasech s Břeclaví či Skalicí. I když jsme moc netvořili hru a málo byli u balonu, víme, že když budeme míč dávat od nohy, tak to půjde," říká Šturma.

Slovácký celek neudělal ve Skalici ostudu. Na silného soupeře ale neměl. „Domácí na tom byli lépe. Byl to však dobrý zápas pro nás i pro ně. Myslím, že utkání splnilo účel," pronesl Šturma.

Jihomoravané si hlavně ve druhém poločase vytvořili několik slibných příležitostí, kromě Šturmovy parády se však hostující mladíci neprosadili. „Je to škoda, klidně jsme mohli dát více branek. Výsledek by zase vypadal o něco lépe," posteskl si Šturma, který v 5. minutě nečekaně otevřel skóre utkání, když proměnil penaltu nařízenou za ruku domácího stopera Gregory. „Nemáme určené, kdo půjde kopat. Spíše záleží na tom, kdo jak se cítí. Mně se na podzim dařilo penalty proměňovat, tak jsem si věřil i teď. Lupače jsem se nebál, i když ve futsale se mi proti němu střelecky moc nedařilo. Na velkou branku jsem však měl větší šanci," řekl Šturma.

Myslel na hattrick

Ten po hodině hry překonal i druhého gólmana Skalice, Andreje Fišana. Bývalého brankáře Táborska a Dunajské Stredy Šturma překonal v 60. minutě po centru Jiřího Maršálka efektními nůžkami. Míč skončil přesně u pravé tyče. „Asi musím poděkovat Mariánu Švrčkovi, protože pokaždé když hraji proti němu, dám gól nůžkami," usmíval se autor výstavní trefy.

Na tréninku Šturma podobné zakončení pravidelně zkouší. „S bývalým brankářem Martinem Navrátilem jsme to občas pilovali. Ale většinou jde o štěstí, když se to takto trefí," pronesl.

Hodonínský záložník pomýšlel i na hattrick. Třetí gól nakonec třiadvacetiletý fotbalista nepřidal, i když trestné kopy, které zahrával, byly ze solidní pozice. „Škoda že jsem to lépe nepřidal. Bylo by příjemné dát tři branky Skalici," uvedl Šturma.

Odchovanec Hodonína hodnotí zimní přípravu i přes menší počet hráčů a náročné tréninky pozitivně. „Je škoda, že tady není větší konkurence. Musíme se spoléhat na to, že kluci k tréninkům nebo zápasům přistupují poctivě. Snad za to budeme odměněni v jarních duelech," věří Šturma, který zvládá tvrdý zimní dril s úsměvem na rtech. „Tréninky jsou docela těžké, ale klidně ještě můžeme přitvrdit," vtipkoval oblíbený hráč.

Petr ŠturmaDatum narození: 7. října 1991
Přezdívka: Šturmič
Pozice: záloha
Číslo: 9
Výška: 171 cm. Váha: 67 kg
Oblíbený klub: FC Barcelona
Motto: Pain is temporary glory is forever.