Vinaři vyhráli se Starým Poddvorovem 8:1 a osmnáctiletý mladík se podílel na demolici rivala třemi góly. A i když dal tři branky i Milan Válek, hvězdou přípravného duelu byl nadějný dorostenec. „Bylo to dobré,“ řekl v útrobách mutěnického stadionu Čepil, kterého si z otevřené kabiny dobírali spoluhráči. „Zápisné asi bude veliké,“ usmíval se.

Vysoká výhra s ním nic nedělala. Debakl bral jako samozřejmost. „Vždyť jsme mohli dát ještě více branek. Klidně to mohlo skončit desítkou,“ tvrdil Čepil, kterého si do mužů vytáhl kouč Zemánek už na loni na jaře. „Na podzim jsem za áčko odehrál jen na pár minut, ale už loni jsem nastoupil od začátku za béčko proti Dubňanům,“ pravil Čepil.

Přechod z dorostu do mužů je pro hodně fotbalistů složitý. Ne všichni se s ním dokáží srovnat. Čepil by ale problémy mít neměl. „Je to velký skok,“ souhlasně přikyvoval. „Pro mě je to ale lepší, protože vedle kvalitních hráčů sbírám zkušenosti. Mužský fotbal je odlišný než ten v dorostu,“ doplnil.

Talentovaný mladík tak obývá stejnou kabinu jako Válek, Němčický, Koštuřík nebo Kopčil. „Nervózní z toho nejsem. Mám k nim repsekt a poslouchám je,“ uvedl Čepil. Cesta do základní sestavy vinařů je však hodně dlouhá. „Vím, že je to těžké. U nás je velká konkurence,“ uvědomuje si. Čepilovo parádní představení si nenechala ujít ani starší sestra Romana, která pravidelně navštěvuje zápasy vinařů a rovněž hraje za ženy Mutěnic.