Přípravu na jarní část sezony zahájil šestý tým krajského přeboru v úterý 15. ledna. Na prvním letošním tréninku byli všechny opory. Chyběl pouze obránce Michal Dulovecz, který má namířeno za Ondřejem Pyclíkem do Moravského Písku. Otazník visí i nad útočníkem Adamem Patákem, který na podzim hostoval v Kyjově.

„Ostatní hráči z podzimního kádru se zapojili do přípravy a na jaře by měli hrát ve Bzenci," oznámil trenér Slovanu Libor Škodík. Ten chce dát v přípravě šanci i hráčům z rezervy a dorostu. „Přípravu s námi zahájili čtyři kluci z béčka a tři dorostenci. Na zkoušce u nás pokračuje Michal Horák. Hráč Uherského Ostrohu byl u nás již na podzim, ale moc šancí nedostal," řekl Škodík.

Bzenec se bude připravovat hlavně v domácích podmínkách. „Hrubou kondici budeme nabírat v areálu bzeneckého stadionu. Stejně jako loni budeme jezdit do Kyjova na spinning. Každý čtvrtek máme domluvenou umělou trávu ve Strážnici," informoval Škodík.

Před rokem se Slovan zúčastnil na přírodní trávě v Osvětimanech herního soustředění. Něco podobného je ve hře i letos, i když vedení Bzence nic dopředu neplánuje. „Zatím váháme. Když nějak pojedeme, tak se rozhodneme na základě počasí a na poslední chvíli. Pokud bude škaredě, tak soustředění vypustíme úplně," pronesl Škodík. Jeho tým vynechá i zimní turnaj. „Po loňské zkušenosti jsme se rozhodli hrát přípravné zápasy. K organizaci veselského turnaje, který se nakonec vůbec nedohrál, jsme totiž měli výhrady. Hrát zápas, kde je pouze jeden rozhodčí, už nebudeme," prohlásil bzenecký kouč.

Slovan si poprvé zahraje na umělé trávě ve Strážnici, kde v modelovém zápase vyzve vlastní béčko. Pak přijdou na řadu souboje s okresní týmy. Bzenec si domluvil přípravný duel s Dubňany, Mutěnicemi, Strážnicí, Kyjovem a Blatnicí. Na začátku března pak vyzve účastník krajského přeboru soupeře z Rakouska. Generálku na jarní část obstará souboj s Dubňany.

Slovan se může připravovat v klidu. Po polovině sezony je tým z Hodonínska s pětadvaceti body na šestém místě. Na vedoucí Blansko ztrácí slovácký celek osm bodů, na druhý Rousínov má pětibodovou ztrátu. „Osobně jsem si myslel, že budeme mít o pár bodů víc. Konec podzimu nám dost zkazilo utkání na Spartě Brno, kde jsme za podivné situace vysoko prohráli. Za krásného počasí jsme tam hráli na hrozné umělé trávě," připomíná sedmi gólový výprask Škodík.

I když v ostatních zápasech předvedli Bzenečtí mnohem lepší výkony, vedení Slovanu se příliš dopředu nedívá. "O postup hrát určitě nebudeme, ani o něj nemáme zájem.

Jiné týmy nesledujeme, staráme se pouze sami o sobě," říká Škodík. „Protože v týmu máme hodně zkušených hráčů, rádi bychom obměnili kádr. Ti starší kluci za nás donekonečna hrát nebudou," přidal Škodík.

Ten by svůj tým rád viděl po třicátém kole kolem pátého místa. „Stejně jako v předchozích třech letech se i nadále chceme pohybovat v horní polovině tabulky," dodal zkušený lodivod.