„Bylo to jednoznačný zápas. Víme, že Rájec má existenční problémy. I když některé jeho výsledky byly hodně překvapivé, my jsme narazili na soupeře, který byl na úrovni první B třídy. Od prvních minut jsme hru kontrolovali. Rozdíl v technickém vybavení jednotlivých hráčů´byl velký," řekl kouč Slovanu Libor Škodík.

Jeho tým se na Blanensku představil podruhé během osmačtyřiceti hodin. Po prohře v Ráječku zajížděl Bzenec do Rájce. Poslední tým soutěže se mohl ujmout vedení už po pár vteřinách, jenomže Macháček sám před brankářem Zemanem, který nahradil mazáka Pelíška, nadvakrát neuspěl.

„Byla to největší šance soupeře za celý zápas. Rájec naštěstí podklouznutí Linharta nevyužil," oddechl si Škodík.

Hostující tým potrestal hned první chybu a špatný důraz domácí defenzivy. Ve druhé minutě dorážel míč do prázdné branky Paták. V 29. minutě dala domácí obrana po rohovém kopu Dobeše v pokutovém území moře času Ingrovi, který propálil Zouhara podruhé

Ve 34. minutě mohli hosté přidat třetí gól, když domácí brankář fauloval ve velkém čtverci Březinu a kopala se penalta. Míč si postavil Dobeš, ale Zouhar penaltový faul napravil a střelu k tyči výborně vyrazil.

Hostující lodivod se nad penaltovým zákrokem pozastavil. „Březina dostal míč za obranu, udělal kličku domácímu brankáři Zouharovi, který ho zezadu stáhl na zem. Rozhodčí nařídil penaltu a domácímu brankáři udělil pouze žlutou kartu. Já rozhodnutí sudího respektuji. Vím, že penalta je dostatečný trest. I když pravidlo připouští i červenou kartu. Rozhodčí by takové situace měli řešit s citem Paradoxně jsme dva dny předtím v Ráječku po daleko méně průkazném zákroku došli o vyloučeného Pelíška," připomněl penaltový zákrok zkušeného gólmana Škodík.

Bzenec měl v prvním poločase další šance. V té největší selhal po Ingrově střele dorážející Paták, který na hrotu útoku nahradil kanonýra Kasalu. „Snažím rotovat všech šestnáct hráčů. Soupeř měl problémy s naším vysokým napadáním. Díky němu jsme se dostávali do zajímavých situací. Bohužel tutovky jsme trestuhodně zahazovali. Možná i kvůli ležérnosti. V některých momentech utkání jsem měl navíc pocit, že je našim hráčům soupeře líto," řekl Škodík.

Bzenec měl převahu i po změně stran. Třetí branky se hosté dočkali v 69. minutě, kdy zvyšoval Škodík. Výhru Slovanu pečetil deset minut před koncem výborně hrající Ingr.

„Výsledek je pro soupeře milosrdný. Klidně jsme mohli dosáhnout dvojciferného vítězství," řekl Škodík, který dal volno stoperu Hrotkovi.