Slovan vyhrál poprvé od 28. září, kdy ve vloženém kole porazil Rájec, a ukončil sérii bez vstřelené branky. Po 416 minutách se trefil do černého mladík Vítek. Za dalších pět minut uklidnil hosty Kasala. „Podali jsme zodpovědný výkon, který vedl k zisku tří bodů,“ řekl hostující kouč Libor Škodík. Ten měl znovu problémy se složením základní sestavy. „Po minulém zápase se Znojmem rozšířil marodku Michal Dulovecz, který už si v letošní sezoně asi nezahraje,“ posteskl si Škodík, který naopak mohl do sestavy zařadit syna Libora. „Odehrál velmi dobré utkání a byl důležitý článek k našemu vítězství,“ pochválil syna zkušený trenér. Ve stoperské dvojici Slovanu si premiéru odbyl záložník Hoša.

Sobotní duel nedohrál ani hostující kanonýr Kasala, který se zranil na konci prvního poločasu. Bzenecký forvard vydržel na trávníku do 50. minuty. Pak přenechal své místo Kratinovi. „Doufám, že to nebude nic vážného,“ přeje si Škodík.

Jeho tým byl v prvním poločase lepším týmem. Bzenec si vytvořil pět stoprocentních příležitostí, ze kterých vytěžil dvě branky. Novosedly se snažily po změně stran výsledek zvrátit. Domácí tým měl územní převahu ale do šancí se nedostali. „Novosedly dobře kombinovaly, ale do zakončení se nedostaly,“ řekl Škodík. Naopak Bzenec mohl ve druhé půli přidat další branky, ale střídající Kratina nedokázal domácího brankáře Šelce prostřelit a pokus Vítka zastavil na brankové čáře jeden z domácích obránců.

Domácí byli po první letošní domácí porážce pochopitelně zklamáni. ""Bzenec hrál velmi dobře, ale hereckými etudami ve druhé půli si svůj výkon znehodnotil," uvedl na stránkách věnovaných jihomoravskému fotbalu trenér Novosedel Bohdan Ryšavý. "Ze začátku jsme nevyužili tři dobré standardní situace. Bzenec hrál dobře organizovaně a spoléhal na rychlé protiútoky a dva mu vyšly. Ve druhé půli jsme si vypracovali tlak, ale bohužel ani jednu z šancí jsme nevyužili,“ dodal bývalý hráč Ratíškovic.

Bzenec poskočil po osmé letošní výhře před Novosedly a Blansko na čtvrté místo. „Těší mě, že jsme znovu neinkasovali a konečně dali nějaké branky. Naše obrana je co se týká počtu obdržených branek nejlepší v krajském přeboru. Navíc gólman Pelíšek má nejvíce vychytaných nul v soutěži,“ pronesl Škodík.

Jeho tým čeká v sobotu závěrečný duel v Podivíně. „Po minulé podzimní části jsme měli pětadvacet bodů. Teď máme už o bod víc. Navíc ještě zápas k dobru. Doufám, že nás čeká klidné jaro,“ uzavřel Škodík.