Ani přesný zásah kapitána ale Slovanu k vítězství nepomohl. „Byl to náš typický zápas. Nehráli jsme špatně, naopak, kluci se snažili, slušně kombinovali a dostávali se po pohledných akcích i do šancí, ale v koncovce jsme se zase trápili," uvedl domácí trenér Richard Hrotek. Ten dával proti Bystrci sestavu složitě dohromady, neboť proti Dostě nepostrádal pouze dlouhodobě zraněného stopera Lejsala a kanonýra Matulu, jenž se v sobotu ženil, ale také Valentu a Prachaře. „S absencemi jsme se vypořádali dobře. Herně jsme byli lepší," řekl Hrotek.

Slovan ovšem znovu doplatil na mizernou koncovku a chyby v defenzivě. „Soupeř se dvakrát za poločas dostal do naší šestnáctky a dal nám dva góly," kroutil hlavou Hrotek.

Jeho tým dokázal ještě do přestávky snížit, když se prosadil kapitán Kasala. Další šance ale zůstaly nevyužity. Nepřesně stříleli Kasala, Šifel i Zůbek. „Z výhodných pozic nedokážeme trefit branku," pravil smutně domácí trenér.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Bzenečtí byli aktivnější i nebezpečnější, ale gól už nedali. Naopak Bystrc po dalším ojedinělém výpadu potřetí udeřil. „Porážku jsme si nezasloužili," ví Hrotek, který po posledním letošním utkání hráčům oznámil, že na střídačce Slovanu po roce končí. „Prostě jsem se rozhodl, že nebudu dál pokračovat. Mám své důvody, které nechci ventilovat přes noviny. Neodcházím ale ve zlém. Naopak Bzenci budu dál přát a fandit," prohlásil Hrotek. Společně s ním ve Slovanu končí i vedoucí mužstva Milan Vlach. „Nazval bych to očistným procesem," řekl bývalý ligový stoper, který zatím neví, zda u fotbalu zůstane v roli trenéra, nebo se věnovat něčemu jinému. „Neřeším to," poznamenal Hrotek.

Bývalý zadák Jablonce nad Nisou, Ostravy či Slovácka vydržel na lavičce Slovanu pouze rok. Poslední sezona ale patří k jedněm z nejúspěšnějších v klubové historii. Celek z Hodonínska totiž svoji pátou sezonu v krajském přeboru zakončil s nejlepším umístěním a nejvyšším bodovým ziskem. „Kdyby mi někdo na začátku ročníku řekl, že skončíme čtvrtí, bral bych to všemi deseti. Šestapadesát bodů je fantazie," prohlásil Hrotek. Bzenečtí hlavně na podzim hráli pohledný fotbal a stříleli spoustu branek. Rozjetá mašina se sice ve druhé polovině sezony poněkud zadrhla, přesto byly výkony a výsledku Slovanu příjemným překvapením. „Snažili jsme se o kombinační fotbal. Někdy se nám to dařilo více, někdy méně. Jarní výpadky měly své důvody, ale celkově musíme být všichni spokojení," uzavřel Hrotek.