Kdo neviděl, těžko uvěří. Atraktivní souboj dvou okresních rivalů, kteří ještě v minulé sezoně společně nastupovali v krajském přeboru, přinesl nečekaný debakl. Bzenec předčil Dubňany ve všech směrech, na umělém trávníku kraloval od začátku do konce. Hráče Baníku vysvobodil až závěrečný hvizd hlavního rozhodčího Gasnárka. „Zklamání je velké. Samozřejmě jsem čekal jiný zápas i výsledek. Bzenec však je momentálně někde jinde, to ale neomlouvá náš ostudný výkon. Někteří chlapci to bohužel nezvládli, od jiných jsem čekal víc. Snad se ze zápasu poučíme a vyvarujeme se hloupých až žákovských chyb," uvedl po dvojciferném výprasku dubňanský trenér Milan Bidmon, který příděl s hráči raději v kabině nerozebíral a po zápase rychle odjel do Hodonína na druholigový duel Drtičů s Porubou. „Musíme uznat kvalitu Bzence, který potrestal každé naše zaváhání. Kluci se z toho posrali a po třetím gólu to zabalili. Je to pro nás však poučení a dobrá facka," prohlásil Bidmon, který proti Bzenci postrádal hlavně dlouhodobě zraněného stopera Janíka. Dres Baníku neoblékli ani Štos, Klečka, Silný či Příkazský.

Bzenečtí další přesvědčivý triumf nijak neoslavovali. Kasala a spol. totiž moc dobře vědí, že mnohem důležitější zápasy teprve přijdou. Výsledky lídra krajského přeboru však stále budí respekt nejen soupeřů, ale i fanoušků a veřejnosti. Výhry Bzence v zimní přípravě jsou drtivé. Hráči Slovanu ale dál zůstávají nohama pevně na zemi a tvrdě se připravují na těžké jarní odvety. „Před kluky musím znovu smeknout. V pátek jsme zvítězili ve Starém Městě, kde dostali příležitosti hlavně méně vytížení hráči, 5:0 a v sobotu dopoledne jsme absolvovali těžký trénink. Kluci zápas s Dubňany opravdu odehráli velmi kvalitně," prohlásil vedoucí bzeneckého Slovanu Karel Lejsal, který vyzdvihl přínos trenéra Libora Škodíka na střídačce celku z Hodonínska. „Kouč klukům servíruje tréninkové dávky na stříbrném podnose, oni mu je na zlatém vrací zpět," prohlásil Lejsal.

Kanonádu odpálil ve 4. minutě útočník Matula, který se prosadil nakonec čtyřikrát. Hattrickem se blýskl kanonýr Kasala. Dvakrát skóroval středopolaři Šmahaj se Škodíkem, mezi střelce se o víkendu zapsali i Horňák, Zůbek a Andrýsek. Čestný úspěch Dubňan zaznamenal v 52. minutě Dušan Sviták.

Ani úvodní sobotní duel příliš dramatický nebyl. Milotice, které nastoupily v téměř kompletní složení, prohrály s posílenými Osvětimany 0:5. Celek z Uherskohradiš­ťska, jehož dres navlékli i bývalí hráči divizního Hodonína, Tomášové Petrucha s Novotným, nebo Matěj Otáhal z Moravan, třikrát udeřil už v prvním poločase. Skóre otevřel Zýbal, druhý gól přidal právě Novotný a na poločasových 3:0 uzavřel Dobeš. I po přestávce měly Osvětimany navrch a svoji převahu korunovaly dvěma góly střídajícího Tomáše Ondrouška. Účastník jihomoravské první B třídy již výsledek nezkorigoval. Závěrečný duel pátého kola mezi Hovorany a Rohatcem byl po dohodě obou oddílů přeložen na pátek.

Zimní turnaj Dubňany 2016

Výsledky 5. kola: Osvětimany – Milotice 5:0 (3:0), 64. a 80. Tomáš Ondroušek, 7. Ondřej Zýbal, 20. Tomáš Novotný, 24. Robin Dobeš. Bzenec – Dubňany 14:1 (7:0), 4., 25., 65. a 82. Václav Matula, 34., 74. a 80. Petr Kasala, 22. a 70. David Šmahaj, 37. a 43. Libor Škodík, 40. Tomáš Zůbek, 58. Petr Horňák, 87. Roman Andrýsek – 52. Dušan Sviták. Hovorany – Rohatec odloženo na pátek 4. března v 18.30

Tabulka po 5. kole:

1. Bzenec 5 5 0 0 42 : 6 15
2. Dubňany 4 3 0 1 13 : 23 9
3. Osvětimany 3 2 0 1 8 : 6 6
4. Boršice 3 1 0 2 10 : 12 3
5. Rohatec 3 1 0 2 9 : 12 3
6. Milotice 5 1 0 4 12 : 24 3
7. Hovorany 3 0 0 3 6 : 17 0

Nejlepší střelci: 11 – Václav Matula, 8 – David Šmahaj, 7 – Petr Kasala (všichni Bzenec), 5 – Martin Dufek (Boršice), Marián Gabriel (Bzenec), Petr Holub (Milotice), 4 – Filip Koryčánek (Dubňany), Libor Škodík (Bzenec) 3 – Jozef Gergel (Milotice), Tomáš Páleník (Rohatec).