Předseda slováckého celku Pavel Andrýsek sice má k dispozici téměř totožný kádr jako předchůdce Richard Hrotek, přesto si žádné přehnané cíle před startem nového soutěžního ročníku nedává. Známý funkcionář chce se svým týmem především bavit diváky atraktivním fotbalem a výsledky se přiblížit loňské mimořádně úspěšné sezoně. „V krajském přeboru chceme udržet dobré jméno Bzence. Naopak v žádném případě nechceme mít starosti se záchranou. Pokud skončíme do osmého místa, budeme spokojení," tvrdí nový kouč Slovanu Bzenec Pavel Andrýsek, který je zároveň předsedou jihomoravského oddílu.

Šéfovi klubu budou pomáhat manažeři Karel Lejsal s Liborem Škodíkem. „Kompetence jsme si rozdělili. Já se budu starat hlavně o trenérskou činnost, oni budou mít na starosti organizační věci," říká Andrýsek.

Libor Škodík bude vykonávat funkci asistenta i vedoucího mužstva, Karel Lejsal se zase bude věnovat brankářům.

Celek z Hodonínska letos čeká náročná sezona. Krajský přebor se totiž poprvé bude hrát se sedmnácti účastníky. Pro netradiční počet týmů musela být sestavena nová termínová listina. Oproti původním předpokladům muselo dojít ke změně začátku i konce podzimní části. Posunuty byly i termíny v krajském poháru.

Dvě kola budou vložená, hrát se bude ve středu 26. srpna a ve středu 16. září. Celkově bude na podzim na programu sedmnáct kol, v každém bude mít jeden klub volný los. „Je to strašné a podle mě zbytečné rozšíření soutěže. Hráče to zatíží daleko víc. Problémem jsou hlavně vložené středy a pohárové utkání," říká Andrýsek.

Slovan se v červenci připravoval třikrát týdně. Kvůli rekonstrukci obou trávníků na stadionu ve Bzenci Kasala a spol. trénují na hřišti v sousedních Těmicích.

Neoblíbený dril si čtvrtý tým krajského přeboru zpestřil dvěma přípravnými zápasy. V Dolním Němčí zvítězili Bzenečtí jasně 5:0, Bučovice zase přehráli 6:2.

Kádr Slovanu v letní přestávce mnoha změn nedoznal. Kromě kouče Richarda Hrotka ve Bzenci ze zdravotních a osobních důvodů skončil pouze obránce Robin Valenta, ostatní hráči v kádru zůstali.

Vedení klubu se navíc snaží mužstvo vhodně doplnit. V bzeneckém hledáčku jsou Petr Horňák, který naposledy působil v Osvětimanech, Lukáš Mlýnek z Kyjova a milotický záložník Robin Dobeš. „O zmiňované hráče máme samozřejmě zájem, ale otázka je, jak dopadnou jednání s mateřskými oddíly," pravil Andrýsek.

Ten chce do prvního týmu postupně zapojovat i šikovné dorostence a mladé hráče. Generálku obstará nedělní duel ve Vacenovicích.

Bzeneckou rezervu budou mít v nové sezoně na starosti Josef Čožík s Robertem Janásem. „Věřím, že ani rezerva nebude mít starosti s udržením a taky bude hrát ve středu tabulky," přeje si Andrýsek. Jeho mise v krajském přeboru startuje v neděli 9. srpna na hřišti Vojkovic.