Bzenec poprvé prohrál. Padlo i Veselí a Velká

Veselí nad Moravou – Ani dvě branky útočníka Petra Kohůta nestačily fotbalistům Velké nad Veličkou k výhře nad favorizovanými Boršicemi. Pátý tým zlínského krajského přeboru přehrál v sedmém kole veselského zimního turnaje dvanáctý celek první A třídy 5:2. Hattrickem se blýskl Martin Dufek.

7.3.2012

Fotbalisté Bzence - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Petr Turek

Veličané nastoupili do utkání opět s řadou dorostenců. Šanci proti Boršicím dostali Novotný, Kajetán Mota Lemons, Koželuha, Mikéska a Lipár. V sestavě Kordárny naopak chyběli Valášek s Mičkou, kteří byli na horách, nebo marod Horák. Na konci první půle se Velké navíc zranil stoper Miroslav Kohůt. „Se sestavou jsme museli dost improvizovat,“ řekl předseda Kordárny Petr Kohůt starší. Boršice vyhrály první poločas 2:0. Celek z Horňácka se dokázal prosadit až na začátku druhé půle, kdy se trefil Petr Kohůt. Okresní kanonýr se trefil i za stavu 3:1. Boršice, které postrádaly exligistu Činčalu, ale měly v sestavě Martina Dufka. Odchovanec Kyjova se v sobotu prosadil třikrát. „Soupeř byl lepší, vyhranější a zkušenější. Naši kluci bojovali, ale na Boršice neměli. Výhra protivníka je zasloužená,“ řekl Kohůt. V dalším sobotním zápase deklasoval vedoucí Hluk poslední Ořechov 5:0.

Nepovedený zápas odehráli v neděli fotbalisté Veselí nad Moravou. Svěřenci kouče Michala Vojtíška prohráli s Dolním Němčím 3:7. Domácí tým přitom po brance Řičici vedl 1:0. Celek ze Zlínska stačil duel ještě do konce poločasu otočit. Veselí nepomohla ani branka Radmila, který vyrovnával 2:2. Úvodní část vyhráli hosté o dvě branky. Dolní Němčí dokázalo po přestávce využít nepřesností a chyb v domácí obraně a svůj náskok navýšilo na 7:2. Veselané už dokázali pouze Tomečkem zkorigovat.

Devět branek padlo i v závěrečném zápase sedmého kola. Bzenec sice vedl s Ostrožskou Novou Vsí 2:0, ale nakonec utrpěl nepříjemnou porážku 3:6. „Takovou facku jsme potřebovali,“ řekl brankář Slovanu Roman Pelíšek. Bzenec začal proti dvanáctému týmu zlínské první A třídy dobře. Po brankách kanonýra Petra Kasaly brzy vedl 2:0. Ostrožská Nová Ves se ovšem nevzdala a třemi góly duel otočila. Celek z Hodonínska sice dokázal zásluhou Kratiny srovnat na 3:3, ale ve zbytku utkání kralovalo na umělém trávníku ve Veselí nad Moravou mužstvo z Hradišťska. Pelíškův náhradník Zeman inkasoval po hrubých chybách v obraně Slovanu tři branky, Slovan nakonec po nejhorším výkonu v zimní přípravě prohrál 3:6.

Zimní turnaj Veselí nad Moravou

7. kolo: Dolní Němčí – FC Veselí nad Moravou 7:3 (3:2)

Branky: Tomáš Kadlček 2, Martin Zimčík 2, Pavel Krchňáček, Tomáš Stojaspal, Martin Krchňáček – Radmil, Řičica, Tomeček.

Bzenec – Ostrožská Nová Ves 3:6 (2:3)

Branky: Petr Kasala 2, Kratina – Lukáš Franta 4, Jurásek, R. Zálešák mladší.

Ořechov – Hluk 0:5 (0:3)

Branky: Martin Zalubil 2, Šimčík, Masařík, Hrdina.

Boršice – Velká nad Veličkou 5:2 (2:0)

Branky: Dufek 3, Kuzma, Brzica – Petr Kohůt.

7.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Žáci první třídy Základní školy v Nové Lhotě.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme žáky z Masarykovy ZŠ ve Velké a z Nové Lhoty

Požár zničil byt na břeclavském sídlišti Slovácka. Foto: David Korda
17

Po požáru v Břeclavi pomáhá rodinám vlna dobrovolníků i město

Jsem váš ředitel, tvrdí zloději v e-mailech. Z firem vylákali přes 30 milionů

Jižní Morava – Působí v zahraničí. Najdou si českou firmu, vytvoří e-mail podobný tomu, jaký v ní používá ředitel. Pošlou zprávu účetní a nechají si poukázat peníze na zahraniční účet. Okradených firem přibývá.

Hodonín představil nové CT. Bude sloužit nepřetržitě

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Radiodiagnostické oddělení Nemocnice TGM v Hodoníně v úterý odpoledne představilo nový výpočetní tomograf Revolution EVO. Ten pořídila z dotace od Jihomoravského kraje za patnáct milionů korun.

Vydala své první CD. Text jedné písně je o tátovi, říká mladá zpěvačka

Starý Poddvorov /FOTOGALERIE/ - Podílela se třeba na cédéčku Jožky Šmukaře, nyní se může zpěvačka Jana Otáhalová ze Starého Poddvorova na Hodonínsku pyšnit vlastním. „K jeho vydání mě hodně přiměla moje maminka, která mě ve všem podporuje. Mám hodně cédéček, kde jsem hostovala, ale kam jsem přišla, kde jsem zpívala, chodili za mnou lidé, jestli nemám svoje CD,“ prozrazuje desetinásobná vítězka soutěže na Tvrdonských národopisných slavnostech.