Třetí tým krajského přeboru rozhodl sobotní duel hned v prvním poločase. Skóre otevřel Aleš Radmil, pak se dvakrát v rozmezí tří minut prosadil Petr Kasala.

Favorit po prostřídání a výměně stran zvolnil, čehož ke zkorigování výsledku využil hrající kouč Milotic Petr Vybíral. Slovan ale v závěru přidal zásluhou Kasaly a střídajícího Andrýska další dvě branky a zaslouženě vyhrál rozdílem čtyř gólů. „Jsem rád, že to máme za sebou. Kluci hlavně v prvním poločase ukázali kvalitu. Ve druhé půli už jsme tak dobře nehráli, přesto jsme dali z několika vyložených šancí dali dvě branky. Nakonec jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem," uvedl kouč Bzence Richard Hrotek.

Ten postrádal kromě dlouhodobě zraněného Vybírala také druhého stopera Lejsala. Ve Bzenci skončil útočník Paták, do zahraničí odjeli Horák s Pyclíkem.

I bez nich však mají Bzenečtí hlavně v ofenzivě velkou sílu, což ukázal i zápas s Miloticemi. Bzenec sice nebyl tak dominantní jako v předcházejících utkáních, přesto byly kvality Kasaly, Zůbka, Škodíka, Matuly či Šmahaje na umělé trávě znát. „Přijeli jsme na utkání ze soustředění, kde jsme potrénovali i poseděli. Hráči nebyli tolik koncentrovaní jako jindy," řekl Hrotek.

Důrazné Milotice navíc nedaly okresnímu rivalovi ani píď prostoru. Jinak než bojovností se však hráči Agra vyrovnat soupeři z vyšší soutěže nemohli. „Čtvrteční zápas s Osvětimany měl po všech stránkách úroveň, tady některé týmy nebyly tak vyspělé a fotbalové. Někdy šlo až o zdraví hráčů," uvedl Hrotek.

Bzenec zahrozil proti Miloticím hned v úvodu, ale Zůbek mířil z úhlu vedle a střelu Radmila zblokovala soupeřova obrana.

Krajní záložník Slovanu se střelecky prosadil až po čtvrt hodině hry, kdy zblízka dorazil balon do sítě. Pak se trefil i kanonýr Kasala, který vzápětí hlavou uklidil balon k levé tyči Nedvědického svatyně a bylo to 3:0.

Agro mělo v úvodní části rovněž několik slibných příležitostí, ale Kasanův pokus vytěsnil na roh pozorný gólman Zeman, Budíkovo přehození postrádalo razanci a Habáňovu dorážku přesnost.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo. Přesto měli Bzenečtí několik šancí na zvýšení náskoku. Dvakrát před brankou Agra selhal Matula, jednou Andrýsek. Se zakončením dlouho váhal i Šifel. Povedenou střelu Radmila zase ukázkově vytáhl Nedvědický na roh.

Milotice se ve druhé pětačtyřiceti­minutovce dostávaly do pokutového území Slovanu jen výjimečně. I tak ale dokázal účastní nejnižší krajské soutěže skórovat, když se prosadil vysunutý stoper Vybíral.

Závěr patřil zase Bzenci. Natěšený Kasala, který se po vystřídání znovu vrátil na hřiště, svoji další šanci neproměnil, ale v 84. minutě uklidil míč bez problémů do sítě. Tečku za utkáním dal další Hrotkův žolík, Roman Andrýsek. „Myslím si, že to byl dobrý zápas. Pokud kluci dodržovali věci, které jsme si v kabině řekli, bylo to z naší strany slušné. Chtěli jsme vysoko napadat rozehrávku soupeře, což se nám celkem dařilo. Bohužel jsem dostali tři góly po našich naivních chybách. Jinak jsme se celkem drželi," uvedl hrající trenér Milotic Petr Vybíral.

Posledních dvacet minut ovšem borci v bílo-zelených dresech nezvládli. „V závěru nám došly síly," přiznal bývalý ligový záložník. „Bzenec je fyzicky i herně jinde než my, což se promítlo do přesnosti přihrávek. V závěru nás protivník zatlačil a dal nám další dva góly," přidal Vybíral.

I když Milotice na turnaji v Dubňanech skončily se čtyřmi body předposlední, hodnotil Vybíral zimní klání pozitivně. „Pro nás je jedině dobře, že jsme si mohli zahrát s týmy z vyšší soutěže. Klukům to dá víc, než kdybychom nastupovali proti soupeřům, jenž přehráváme. Jsem spokojený s tím, že jsme na výborném terénu odehráli sedm zápasů. Spokojenost je kromě tréninkové docházky téměř stoprocentní," prohlásil Vybíral.

Richard Hrotek výkony ani výsledky Slovanu nepřeceňoval. „Hodnocení nám vystaví až mistrovské zápasy. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, ale některé utkání jsme nezvládli. Asi je problém, že jsme se v zimě ani jednou nedokázali sejít v kompletním složení," řekl kouč Bzence.

Oba týmy se nyní přesunou na přírodní trávu. „Chceme začít trénovat na normálním hřišti. Zatím jsme pouze byli v tělocvičně nebo běhali venku bez míče," dodal Vybíral.

Zimní turnaj Dubňany 2015

Výsledky 7. kola: Slovan Bzenec – Agro Milotice 5:1 (3:0), 24., 27. a 84. Petr Kasala, 15. Aleš Radmil, 86. Roman Andrýsek – 73. Petr Vybíral.