Výsledek čtvrtečního přípravného utkání sice vypadá jednoznačně, ale Osvětimany rozhodně soupeře z vyšší soutěže pozlobily. „Výsledek neodpovídá dění na hřišti. Klidně jsme mohli po prvním poločase vést 3:1. Bohužel jsme vyložené šance nedali a po přestávce další branky inkasovali. Měli jsme trochu smůlu, ale na hráčích Bzence bylo vidět, že jsou na umělou trávu ve Strážnicí zvyklí," uvedl gólman Osvětiman Adam Zálešák.

Bývalá opora Vracova, která se do branky vrátila po nepříjemném zranění kolena, ovšem stále zcela fit. Jelikož však má zdravotní problémy i druhý brankář Filáskova výběru, musel proti Bzenci nastoupit právě Zálešák. „Ještě to není ono. Stále nemohu pořádně kopnout do balonu ani se zapřít na pravou nohu," pravil Zálešák.

Celek z Uherskohradiš­ťska, kterému scházeli Exel s Gebhartem, kladl favoritovi větší odpor v prvním poločase, kdy si stejně jako soupeř vypracoval několik slibných příležitostí.

Jediný gól Osvětiman vstřelil po Zýbalově individuální akci Petr Sychra. Bzenec byl v koncovce přesnější a po dvou brankách se ujal vedení 2:1.

Bzenec, kterému kromě dlouhodobě zraněného Vybírala chyběli také brankář Zeman, obránce Mírovský a záložník Radmil, měl i po přestávce herně navrch a dostával se do šancí. Celek z Hodonínska trestal nedůslednost soupeřovy obrany hlavně při standardních situacích. Hned čtyři góly vstřelil Slovan po rohovém kopu.

Osvětimany rovněž i ve druhém poločase útočily, střelecky se ovšem prosadil pouze aktivní Zýbal. Bývalý forvard Kyjova a Vracova překonal brankáře Kůřila parádní ranou z dálky.

Bzenec nemusel po obdržené brance nijak smutnit, protože po dalších přesných zásazích Kasaly vyhrál 6:2. „Kluky musím pochválit. Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli slušné utkání. Dobře jsme se pohybovali, kombinovali a hlavně znovu stříleli góly. Až na dvě chyby v obraně jsme měli zápas pod kontrolou," uvedl manažer Slovanu Bzenec Karel Lejsal.

Ten v pátek dopoledne potvrdil příchod útočníka Václava Matuly, jenž naposledy působil v Dambořicích, brankáře Michala Kůřila a univerzála Tomáše Prachaře, kteří jsou hráči Kyjova. „Musím vedení kyjovského klubu poděkovat za vstřícné a ochotné jednání. Kdyby takto přistupovali k přestupům a hostování všichni okresní činovníci, byla by atmosféra mezi kluby mnohem lepší," říká Lejsal.

Fotbalisté Bzence vstoupí do druhé poloviny sezony domácím duelem s Ráječkem. Do soboty 21. března, kdy jarní část startuje, mají čas na vyladění detailů a načasování formy.

Po absolvování soustředění na Mlýnkách, odkud si hráči Slovanu odskočí do Dubňan, kde zápasem s Miloticemi zakončí letošní zimní turnaj, vyzvou v generálce na Ráječko tým ze Svobodných Heřmanic. „Chceme se proti mužstvu ze severu Moravy spíše psychicky naladit. Po utkání jdeme i se soupeřem do sklepa, takže to bude i společenská událost," dodal Lejsal.

Přípravný fotbal

Slovan Bzenec – Osvětimany 6:2 (2:1), hráno na umělé trávě ve Strážnici

Branky: Petr Kasala 4, David Šmahaj, Václav Matula – Petr Sychram Ondřej Zýbal.