„Je to další důležitý krok, ale ne rozhodující. K postupu nám ještě chybí čtyři,“ řekl po zápase spokojený domácí lodivod Libor Škodík.

Kvalitu zápasu nepoznamenaly ani absence. Domácím chyběl zraněný stoper Toman, Agro přijelo bez brankáře Holuba a forvarda Iva Kundraty. Jen mezi diváky sledoval zápas zkušený Dobeš.

Pikantní duel začal zostra. Již v 6. minutě překonal Holubova náhradníka Ingr. „Myslím, že Vacula slušně zachytal. Já jsem s jeho výkonem spokojený,“ sdělil kouč Milotic Milan Bidmon. Hostujícího gólmana pochválil i Škodík. „Zastoupil Holuba slušně,“ podotkl domácí trenér.

Na druhé straně mířil z uctivé vzdálenosti vedle Balous. Chybu nejistého Hartmana nepotrestal Šťastný. Na druhé straně střílel z dobré pozice vedle Mička. Vyrovnání se Agro dočkalo ve 22. minutě. Střílený centr Šťastného skončil po teči jednoho z hráčů v síti.

Následně hlavičkoval po centru Karlína Ingr. Gólem neskončily ani šance Šťastného či střela Mičky. Branky se diváci dočkali až po rohovém kopu Karlína. Na přesnou střelu Ingra neměl hostující gólman Vacula nárok. Krátce před přestávkou mohl srovnat po přihrávce Radka Kundraty Šťastný. Ten ovšem mířil v jasné šanci pouze do dobře postaveného Hartmana. „Rozhodly individuální chyby a neproměňování šancí. Kdyby dal Šťastný na 2:2, tak by se zápas určitě vyvíjel jinak,“ uvedl Bidmon.

Atraktivní fotbal pokračoval i po změně stran. Třetí gól do sítě Milotic přidal po hodině hry Mička. Další šance na potvrzení výsledku zůstaly nevyužity. A tak přišel trest v podobě snížení. Dvacet minut před koncem nachytal Hartmana Radek Kundrata. „Brankář Hartman byl podle mě nejslabším článkem domácích,“ poznamenal Bidmon.

Závěr zápasu už ale patřil domácím. K velké radosti bzeneckých fanoušků překonal Vaculu počtvrté Kasala. V nastavení ještě mohl snížit Šifel. Toho ale vychytal Hartman.

„Byl to těžký zápas, který může leccos naznanžit. Narozdíl od Lednice jsme si s Miloticemi poradili na hřišti. Agro nebylo jednoduchý soupeř, ale myslím, že jsme vyhráli po zásluze,“ konstatoval Škodík.

Domácí lodivod nezapomněl pochválit ani diváky. „Byl to nadprůměrný fotbal i co se týká diváků. Naše fanoušky nám může i nějaký druholigový klub závidět,“ pravil Škodíl. Měl pravdu. Divácká kulisa zápasu slušela.

Zatímco však domácí příznivci slavili výhru, hostující opouštěli zápas svého týmu po čtvrté v řadě se svěšenou hlavou. „Pokud nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát. Do konce zbývají čtyři kola. Musíme se s tím nějak porvat. Je to o psychice a chuti vyhrávat,“ poznamenal Bidmon.

Jeho tým přišel o postup během dvou týdnů. To Bzenec je 1.A zase o něco blíže. „Věřím, že se nám to podaří dotáhnout do konce,“ dodal Škodík.

TJ Slovan Bzenec – TJ Agro Milotice 4:2 (2:1)

Branky: 6. a 38. Ingr, 58. Mička, 88. Kasala – 22. Šťastný, 71. R. Kundrata

Rozhodčí: Polonec – Jelínek, Horehleď (Lasovský)

Diváci: 350

Bzenec: Hartman – Pyclík (72. Kosíř), Linhart, M. Dulovecz, Šafář – T. Dulovecz, Škodík, Ingr, Karlín – Mička (74. Janás), Kasala

Milotice: Vacula – L. Kundrata, Nedůchal, Balous, Šeďa – Šifel, Vaněk, Lamáček (60. Holub), R. Kundrata – Hofr, Šťastný (80. Měchura)

I. B třída – skupina C
Ostatní výsledky 23. kola: Vel. Bílovice - Blatnice 0:6 (0:3), Cícha Jakub 3x, Jílek 2x, Hozák, Lednice - Mutěnice B 4:1 (2:0), Fóbl 2x, Miroslav, Kozubík, Ševčík – Zemánek, Bořetice - Hlohovec 1:2 (1:0), Kirschbaum - Sedláček 2x, Doubravník - Lanžhot 1:6 (0:2), Kántor – Kovář Přemysl 4x, Šustr, Mihál, Podivín - Hrozn. Lhota 5:1 (1:0), Dohnal 2x, Martečík 2x, Švestka – Slovák, Kněždub - Vlkoš 1:0 (0:0), Grabec.

Ingr: Ofenzivnější úkoly mám raději

Měl to být šlágr roku. Poslední porážky Milotic však zápasu odebraly trochu lesku.

I přesto se hrál ve Bzenci nadprůměrný fotbal, ze kterého vyšli nakonec vítězně domácí.

Slovan nasměroval k další výhře Karel Ingr, který se trefil v prvním poločase hned dvakrát. „Určitě jsem rád, dvě branky potěší,“ usmíval se po zápase šťastný střelec.

Úvodní branku vstřelil hned v 6. minutě. Po dlouhém autu Šafáře využil nedůrazu hostujících zadáků i gólmana Vaculy.

Toho překonal do konce první půle ještě jednou. „Podíval jsem se, kde stojí brankář a kopl jsem to na opačnou stranu,“ popsal svůj druhý gól Ingr.

Ten nastoupil ve středu zálohy společně se Škodíkem. „Raději hraji spíše v tom středu a ofenzivní úkoly mám radši, než ty defenzivní,“ sdělil Ingr.

Domácí hráč s třináctkou na zádech si pochvaloval i výbornou diváckou kulisu. „Paráda. Musím říct, že bez našich diváků by to nebylo ono,“ uvedl Ingr.

Podle něj viděli diváci oboustranně kvalitní duel. „Myslím si, že to byl celkem vyrovnaný zápas. Milotice se určitě nemají za co stydět a svým výkonem potvrdily, že patří mezi nejsilnější mančafty soutěže,“ podotkl Ingr.

Odchovanec Vlkoše na postup stále nemyslí. „Rozhodující bude zřejmě zápas v Lanžhotě. Ten má velmi dobrou formu. A uvidíme, co Lednice,“ uzavřel debatu hrdina zápasu.