V Těmicích se v sobotu hrál zápas krajského přeboru snad poprvé v klubové historii. Tamní hřiště, kde hraje své zápasy béčko Bzence, bylo na rozdíl od trávníku v zámeckém parků způsobilé. I když k ideálu měl těmický pažit daleko, hrát se na něm dalo. Tedy místy.

„Zápas ovlivnil těžký terén. Na něm jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Snažíme se produkovat kombinační fotbal a hrát jeden na jednoho, trávník nám to ale vůbec neumožnil. Místy to nemělo s fotbalem nic společného. Terén nevyhovoval našemu kombinačnímu fotbalu. Výsledek taky podle toho odpovídá," řekl kouč Boskovic Milan Peša.

Ten byl ovšem rád, že se zápas vůbec odehrál. Trmácet se v týdnu na Hodonínsko se Boskovickým vůbec nechtělo. „Jsme amatéři, kluci chodí do škol a do práce. V týdnu bychom se nesešli. Navíc se posouvá čas, takže jsme netlačili na to, aby se utkání odložilo. Stejně chybí vhodný termín," uvedl Peša.

Podle něj ale utkání postrádalo kvalitu. „Záleží na STK, jestli se s tím dá něco udělat a zda se mají takové zápasy odehrát. Nevím, jestli s tím šlo něco udělat. Rozhodčí ale terén uznal. My jsme to chtěli odehrát, protože jet podruhé 120 kilometrů do Bzence se nám nechtělo," prohlásil hostující trenér, který na Hodonínsku postrádal dlouhodobé marody Staru a Jana Horáka.

Domácím zase scházel středopolař Škodík, který vyfasoval po vyloučení v Ráječku třízápasový trest. Slovan začal na těžkém terénu i bez svého tradičního záložníka dobře. V 10. minutě pálil vysoko nad obránce Michal Dulovecz.

Do vedení poslal Bzenec Martin Kmeť, který se chytře vyhnul hostujícímu stoperu a přízemní střelou podél vyběhnutého brankáře Kronka vstřelil první gól zápasu. Boskovice odpověděly o pět minut později. Gólmana Zemana, který dostal šanci pře veteránem Pelíškem, zblízka překonal Michal Horák.

Slovan byl v první půli nebezpečnější. Po půlhodině udeřil slovácký celek podruhé. Šiflova rána skončila ještě na tyči, ale odražený balon nekompromisně napálil pod břevno Zůbek. Brankář Kronek byl proti pumelici, kterou domácí příznivci stojící pod přístřeškem u vchodu do bufetu téměř ani nezaregistrovali, bez šance.

Bzenec mohl v závěru první půle svůj náskok ještě navýšit, ale Kasala pálil v dobré pozici nad.

Střelecké manévry se rozjely až po změně stran. Ve 49. minutě zvýšil Zůbek pohotovou ranou na 3:1, čtvrtý gól zaznamenal Kasala, který následně před brankou soupeře selhal. Gól nedal ani Karel Ingr.

Ten byl blízko branky v 75. minutě. Ingrovu ránu mezi Kronkovy nohy ještě zastavila na brankové čáře kaluž vody, pohotový Kasala ale uklidil míč do sítě. Šestou ránu zasadil odevzdanému protivníkovi Zůbek, který po přihrávce střídajícího dorostence Michala Horáka završil hattrick.

Závěrečné minuty patřily Boskovicím. Nejprve mladík Živný snížil na 2:6 a následně Vykoukal dal výsledku konečnou podobu. Všechny aktéry nakonec vysvobodil hvizd sudího Deneva.

„Za stavu 3:1 už bylo rozhodnuto. Vypustili jsme pár soubojů a dostali jsme další branky. Domácí odehráli závěr tak, jako my předtím. Proto je výsledek takový hokejový," pravil Peša.

Jeho protějšek měl radost především z výhry. „Výsledek 6:1 by vypadal lépe. Bohužel jsme v závěru obdrželi kvůli naší nekoncentrovanosti dvě zbytečné branky. Vítězství je zasloužené. I na těžkém terénu jsme byli lepší," uvedl Škodík.

Ten si na podobný zápas nevzpomíná. „Připomínalo mi to zápasy zimního turnaje, který se hrál na škvárové ploše," pravil zkušený kouč po zápase, který začal v sousední obci s půlhodinovým zpožděním. „Ve hře byly různé možnosti. Ve Bzenci se ale hrát nedalo. Terén byl neregulérní. Nakonec se rozhodčí, kteří přijeli na utkání až ve dvě hodiny, rozhodli pro Těmice," dodal Škodík.

Bzenec se v tabulce posunul na čtvrtou příčku, naopak Boskovice, které prohrály potřetí za sebou, klesly na třinácté místo.

Krajský přebor, 14. kolo: Slovan Bzenec – FC Boskovice 6:3 (2:1)

Branky: 29., 49. a 79. Zůbek, 64. a 75. Kasala, 16. Kmeť – 21. Michal Horák, 88. Živný, 89. Vykoukal

Rozhodčí: Denev – Král, Štipčák (Kundelius)

Diváci: 80

Bzenec: Zeman – M. Dulovecz, Linhart, Hrotek, T. Dulovecz – Šifel, Dobeš, Kmeť, Zůbek – Ingr, Kasala (Andrýsek, Horák).

Boskovice: Kronek – Pijáček, Müller, Černý, Václavek, M. Horák, Přikryl, Jakub Horák, Adamec, Janíček, Šafařík (Živný, Vykoukal, Sedlák).