Slovan poslal do vedení již po sedmnácti vteřinách kapitán Mička. Ten po přihrávce parťáka Kasaly nedal hostujícímu brankáři Hudečkovi žádnou šanci. „Nekoncentrovanost. Taktika, kterou jsem na tento zápas zvolil, vzala za své již po několika sekundách hry,“ povzdechl si hostující lodivod Libor Grabec. Domácí byli v úvodu zápasu jasně lepším týmem a mohli přidat i další branky. Ve 4. minutě pálil z dobré pozice těsně nad Kasala. Gólem neskončila ani povedená střela Ingra. „Spokojený jsem pouze s výsledkem. Jsou to utrápené tři body. Bohužel jsme nedokázali navázat na předchozí výkony z přípravných zápasů,“ řekl domácí kouč Libor Škodík.

Hosté se poprvé osmělili až po dvaceti minutách. Pozornost Hartmana vyzkoušel střelou ze střední vzdálenosti Durna. Kněždub se vyrovnání dočkal ve 33. minutě. Na dlouhý pas za obranu si naběhl Petr Bíla, který svůj únik zakončil razantní a přesnou střelou – 1:1. V závěru poločasu se na dobře připravném trávníku spíše jiskřilo než hrálo.

Bzenci se povedl i vstup do druhého poločasu. Dvě minuty po přestávce se z trestného kopu přesně trefil stoper Toman a zajistil tak favoritovi důležité tři body. „Kopu pokaždé do stejného místa. Tam to mám natrénováno. Určitě jsem mířil,“ usmál se autor vítězné trefy Luděk Toman.

Ve druhém poločase toho k vidění příliš nebylo. Ani jeden z týmů si do konce zápasu žádnou vyloženou šanci nevytvořil. Kvalitu utkání ovlivnil hlavně silný vítr. „Zápas hodně ovlivnil,“ souhlasil Toman. „Vítr byl nepříjemný a určitě ovlivnil hru na obou stranách. Možná kdyby nebyl, tak bychom viděli kvalitnější fotbal,“ mínil Grabec.

Lepšímu fotbalu nepřidal ani hodně nepřesný sudí Polonec, který svými spornými verdikty pouze zvýšil nervozitu mezi oběma tábory. O pozornost si několikrát řekli i domácí fanoušci. Ti si zpříjemňovali sobotní odpoledne nejen hlasitým povzbuzováním svého týmu, ale také vulgárními pokřiky na adresu soupeře a házením dýmovnic. „My už jsme na to zvyklý. Tady je to každý zápas stejné,“ mávnul rukou Toman. Hostující kouč byl jiného názoru. „Nemám nic proti fanouškům, ale myslím, že tady už to bylo trochu nad rámec. Fanoušci jim dělají atmosféru, prostředí, ale mohli by být trošku slušnější,“ uvedl Grabec.

Oba trenéři byli po úvodním zápase spíše v rozpacích. „Hra nebyla z naší strany moc kvalitní. Podali jsme nemastný neslaný výkon. Na druhou stranu utrápené vítězství má možná větší cenu než nějaká jednoznačná výhra. Navíc se jednalo o první mistrovský zápas,“ sdělil Škodík. Jeho protějšek bral těsnou porážku s nadhledem. „I když jsme tady mohli jenom získat, určitě jsme chtěli vyhrát. Výsledek je pro mě zklamáním. Na druhou stranu jsem čekal, že nás přejedou větším rozdílem. Zápas nám ukázal obrázek, na jaké úrovni jsme my, na jaké je Bzenec,“ uzavřel debatu Grabec.

Slovan Bzenec – Sokol Kněždub 2:1 (1:1)

Branky: 1. Mička, 47. Toman – 33. Bíla

Rozhodčí: Polonec – Cibulák, Horehleď

Žluté karty: Sasín, Grabec, Kaizar, Durna (všichni Kněždub)

Diváci: 250

Bzenec: Hartman – M. Dulovecz, Ebringer, Toman, Šafář – T. Dulovecz (90. Bilíček), Linhart, Škodík, Ingr – Mička (74. Paták), Kasala (89. Karlín)

Kněždub: Hudeček – Sasín, Lukáš, Kaizar, Karásek – Káčerek (62. Ulman), Durna, R. Grabec, Pa. Chromeček (84. Pe. Chromeček) – Němeček, Bíla