„Byl to zápas, po kterém člověk ztrácí chuť do fotbalu. Nelíbil se mi způsob vedení celého utkání. Hráči i lidé, co dělají fotbal, se snaží, trénují, připravují, a pak přijde zápas podobný tomu v Ráječku a kvůli rozhodčímu nemohli být spokojený ani domácí diváci. Velmi nepřesný sudí zápas jednoznačně ovlidnil," uvedl hostující trenér Libor Škodík.

Na Blanensku se v neděli rozhodně nehrál špičkový krajský fotbal. „Domácí vyhráli hlavně díky štěstí a přispění rozhodčího než svým umem," pravil Škodík.

První klíčový okamžik zápasu přišel ve 36. minutě. Po údajném faulu brankáře Pelíška, který byl v závěru první půle vyloučen, zahrávali domácí penaltu. Jan Sehnal nařízený pokurový kop proměnil Náhradník Zeman byl bez šance.

„Přiznám se, že jsem zákrok moc neviděl, protože to bylo po trestném kopu, kdy Pelíšek neudržel v rukou celkem lehčí míč, který mu spadl na zem. Šel na zem a ve skrumáži vyšla střela mimo branku a rozhodčí odpískal penaltu. Bylo tom po standardní situaci, takže v našem pokutovém území bylo asi třináct, možná patnáct hráčů. Penalta klidně mohla být. Roman tvrdil, že nefauloval. Sudí odpískal penaltu a na pokyn asistenta Pelíška vyloučil," popsal nepřehlednou situaci Škodík.

Ten po Pelíškově vyloučení stáhl ze hry Vítka. Hosté se i v deseti snažili o vyrovnání. Bzenec byl i v oslabení nebezpečný. „Myslím, že jsme měli malinko navrch," řekl Škodík. Jeho tým zapomněl v 72. minutě na osamoceného Štrajta, který stvrdil výhru Ráječka.

V závěru mohl snížit Šebesta. Toho v pokutovém území Olympie podrazil jeden z domácích hráčů. Penalta se však nekopala. „To jsou ale pouze střípky z celého duelu. Nelíbil semi způsove vedení zápasu, rozdávání žlutých karet. Neříkám, že pouze nám sudí škodil. Ale celkově byl výkon rozhodčího nedůstojný krajskému přeboru," dodal zkušený kouč.

Bzenec zůstal na šesté příčce, Ráječko je osmé.