Dubňany – Bzenec 2:9. V dubňanské kabině po ostudné porážce zavládlo velké rozčarování. Kouč Baníku Cyril Blahůšek ovšem i po nečekaném výprasku emoce klidnil. Bez Šalši, Koryčánka, Pochylého, Soldána, Štose či hráčů divizního Hodonína totiž Baník neměl proti okresnímu rivalovi absolutně žádnou šanci.

„Nastoupili jsme s úplným torzem. Ze základní sestavy jsem měl k dispozici pouze brankáře Novotného, stopera Janíka a záložníky Svitáka s Horným. Zbytek týmu tvořili dorostenci a kluci z béčka. Proto z toho žádnou tragédii nedělám. I klukům, kteří byli hodně naštvaní, jsem říkal, ať porážku rychle hodí za hlavu. Nic se neděje, jedeme dál," uvedl dubňanský kouč Cyril Blahůšek.

Ten chtěl utkání po pátečním tréninku odvolat, ale nakonec se rozhodl zápas i bez šesti marodů a v silně kombinované sestavě odehrát. „Na srazu v kabině nás sice bylo devět, ale aspoň to máme za sebou," řekl Blahůšek, který před zápasem čekal na hodonínské dorostence Juřicu se Skočíkem. Šikovní mladíci sice měli utkání v nohách, přesto odehráli proti Bzenci devadesát minut. „První poločas byl z naší strany celkem slušný. Po přestávce jsem ovšem vystřídal gólmana Novotného a nerozchytaný mladík Vojtěch Kryštof inkasoval pár laciných branek," řekl Blahůšek.

Bzenec, kterému kromě trenéra Hrotka, jenž byl na horách, scházeli Lejsal s Patákem a Vybíralem, demonstroval proti soupeři ze stejné třídy svoji sílu a podruhé na zimním turnaji nastřílel devět branek. „Zápas se hrál v poklidném tempu. My i Dubňany jsme byli oslabení. My jsme spokojení, že jsme dali devět branek. Až tak jednoduché to ale nebylo, protože i soupeř měl několik slibných akcí. My jsme ale na rozdíl od domácích většinu šancí dokázali zužitkovat," sdělil opora Bzence Tomáš Zůbek.

Na vysoké výhře Slovanu se podílela pětice hráčů. Nejvýrazněji se pod ni podepsal Petr Kasala, který se trefil čtyřikrát. Dva góly přidal Andrýsek, jednou se prosadili Šifel s Radmilem a Zůbkem.

Rohatec – Krumvíř 3:3. Také ve druhém sobotním střetnutí padlo hodně branek. Krumvíř sice udržel proti Rohatci neporazitelnost, ale po čtyřech výhrách bral pouze bod. Výsledek 3:3 však podle aktérů odpovídal dění na umělém trávníku. „Byla to zasloužená dělba bodů," podotkl kouč Krumvíře Viktor Linhart. „První poločas jsme více drželi balon, kontrolovali hru a zaslouženě vedli. Druhá půle vyzněla lépe pro Rohatec. My jsme přesto měli tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili, a soupeř nás potrestal.

Slavoj byl aktivní a zápas za deset minut otočil, my jsme pak v poslední minutě vyrovnali," popsal duel bývalý hráč Šardic či Bzence, který postrádal Hošu s Kmetěm. Rohatci zase scházeli Netík a Korbel. Na výkonu Slavoje se hlavně v prvním poločase podepsala únava z náročných tréninků. „Celý týden jsme tvrdě trénovali, takže kluci toho měli plné zuby. Do tempa jsme se dostávali pomalu a po chybě Vaška po prvním poločase prohrávali," řekl kouč Slavoje Marek Antoš.

Skóre otevřel po čtvrt hodině hry Svoboda. Po změně stran Rohatec vyrovnal hru, ale přesto podruhé inkasoval. Domanského překonal Drápal.

Celek z Hodonínska ale za nepříznivého stavu 0:2 přidal a výsledek v závěrečných dvaceti minutách otočil. K obratu zavelel obránce Dohnálek, který dopravil míč do branky po centru Petráka. Vyrovnání zařídil Mikéska. Tomu asistoval Dohnálek. V závěru se z trestného kopu trefil středopolař Vanda. Slavoj ale o vítězství v poslední minutě přišel, když chybu v rohatecké defenzivě potrestal Doležal, který se z pětadvaceti metrů trefil přesně k tyči. „S výkonem jsem byl celkem spokojený. Těší mě, že jsme za stavu 0:2 ukázali charakter a nepřestali hrát. O výsledek jsme bojovali až do konce," pronesl Antoš.

Vacenovice – Boršice 0:7. Boršice se v tabulce turnaje dotáhly na vedoucí Krumvíř. Na první místo nyní ztrácejí jen bod. Nedělní duel proti Vacenovicím byl jednoznačnou záležitostí. Mogul, za který po třinácti letech nastoupil odchovanec a známý okresní rozhodčí Michal Gasnárek, na soupeře z vyšší soutěže absolutně neměl.

Olejáři od Boršic inkasovali sedm branek a zůstali na posledním místě. Vacenovický kouč Zdeněk Bobot neměl náladu mluvit. Více než debakl ho mrzí přístup hráčů. „Trénujeme ve třech," postěžoval si kouč Mogulu.

Milotice – Ratíškovice 0:4. Teprve třetí zápas na turnaji odehrály Ratíškovice, které po zlepšeném výkonu ve druhém poločase a díky třem slepeným brankám v rozmezí deseti minut porazily sousední Milotice.

„První poločas byl z naší strany velmi bídný. Neběhali jsme, nedařila se nám kombinace, ztráceli jsme spoustu jednoduchých míčů, prostě jsme se nemohli pořádně dostat do hry. Druhá půle už byla lepší. Zrychlili jsme hru, zlepšili pohyb a z několika šancí dali i čtyři branky," uvedl kouč Baníku Petr Kopl. Šedesátiletý trenér dal v úvodní části šanci i několika mladíkům, prim ovšem hrály tradiční opory.

K výhře zavelel ihned po obrátce Jakub Bábíček. Uzdravenému forvardovi stačilo ke gólu pár desítek vteřin. Vzápětí si Agro dalo vlastní gól, když střílenou přihrávku Vacenovského usměrnil za Nedvědického obránce Mikéska. Na 3:0 zvyšoval v 56. minutě sám Vacenovský.

Tentýž hráč se podílel i na posledním ratíškovickém gólu. Po přihrávce mladého útočníka dotlačil balon do sítě důrazný dorostenec Tomáš Koplík.

Milotice se na odpověď nezmohly. „Kromě úvodní desetiminutovky ve druhém poločase jsme odehráli celkem slušný zápas. V utkání se objevily věci, které chceme hrát. Naopak ve finální fázi nám chybělo dotažení několika zajímavých akcí. Jinak to bylo slušné běhavé utkání. Až na čtyři obdržené branky a naivní chyby při bránění jsem spokojený," prohlásil kouč Milotic Petr Vybíral.

Baník se díky výhře posunul na bronzový stupínek. Navíc k dobru má ještě odložený zápas se Bzencem. Naproti tomu dohrávka s Vacenovicemi se neodehraje, Baník si tak po dohodě zástupců oddílů do tabulky připsal kontumační výhru 3:0. „Chtěli jsme to hrát v pátek, ale soupeř nedá tým dohromady," dodal Kopl.

Zimní turnaj Dubňany 2015

Výsledky 5. kola: Sokol Krumvíř – Slavoj Rohatec 3:3 (0:1), Michal Svoboda, Tomáš Drápal, Martin Doležal – Petr Dohnálek, Filip Vanda, František Mikéska. FK Baník Dubňany – Slovan Bzenec 2:9 (1:3), Libor Filipenský 2 – Petr Kasala 4, Roman Andrýsek 2, Tomáš Zůbek, Aleš Radmil, Radek Šifel. SK Mogul Vacenovice – SK Boršice 0:7 (0:4), V. Brázdil 4, T. Ohnutek, D. Kopčil, M. Hromada. TJ Agro Milotice – FK Baník Ratíškovice 0:4 (0:0), Jakub Bábíček, Tomáš Vacenovský, Tomáš Koplík, vlastní.

Dohrávka 4. kola: Ratíškovice – Vacenovice 3:0 po dohodě oddílů kontumačně.