„Zápas se mi hodnotí dobře. Byli jsme herně jasně lepší, a pokud bychom proměnili další vyložené šance, byl by výsledek pro nás ještě příznivější. Skóre 3:0 je pro Brumov ještě milosrdné,“ říká hostující útočník Petr Kasala.

Zatímco Slovanu se i přes středeční porážku s Hodonínem herně daří, fotbalisté Brumova nadějné jarní výkony degradovali v posledních dvou zápasech v Polné a doma proti Bzenci. „Předváděli jsme, co na podzim. Hráli jsme bez nasazení a naivně,“ nechápal asistent trenéra Brumova Ivan Pecha.

Hosté ze Slovácka měli od začátku více ze hry, ale většina akcí končila před šestnáctkou soupeře. Jedinou příležitost Slovanu v úvodní části měl právě Kasala. Osmadvacetiletý forvard však po centru Zůbka netrefil odkrytou branku.

Brumov se herně soužil a proti organizované obraně, kterou skvěle dirigoval mazák Šmahaj, se nedokázal prosadit. Gólman Kůřil na rozdíl od utkání s Hodonínem žádnou práci neměl.

Bzenec po bezbrankové první půli rozhodl utkání třemi góly v rozmezí od 48. do 68. minuty. Nejprve se po centru Mlýnka trefil neobsazený Reška. Tentýž hráč pak po úniku předložil míč Kasalovi, jenž ho uklidil do prázdné domácí branky. Hostující útočníci měli prsty i ve třetím gólu. Kasalovu hlavičku ještě domácí brankář Cúcik vyrazil, ale dorážející Reška nemohl minout.

Hráči Brumova za nepříznivého stavu otevřeli hru, což velmi dobře hrajícím hostům náramně svědčilo. Bzenečtí chodili sami na brankáře Cúcika, ale předháněli se v zahazování vyložených šancí. Třikrát v zakončení selhal Kasala, další příležitosti neproměnili Škodík, Zůbek a Reška. Hostující trenér Škodík společně s vedoucím mužstva Lejsalem nad počínání svěřenců jen nechápavě kroutili hlavami.

Zaskočení však byli i domácí, kteří proti Slovanu naprosto propadli. „Těžko se mi hledají příčiny, opět nám to ale nešlo. Většina hráčů si snad myslí, že to půjde samo. Šetříme krokem v domnění, že to za nás někdo vyřeší. Bzenec je zachráněný, přijel si zahrát pohodový fotbal. Nám to ale nešlo, inkasovali jsme po naivních chybách, pak už přestala fungovat hlava. Už první poločas nebyl dobrý, ale dvě šance jsme ještě ustáli. Druhá půle byla křeč,“ štvalo Pechu.

Bzenec na jaře získal třináct bodů a v divizní tabulce se posunul před Tasovice na sedmé místo. V sobotu doma hostí Rosice.

Divize D, 25. kolo

FC Elseremo Brumov – TJ Slovan Bzenec 0:3 (0:0)

Branky: 48. a 68. Tomáš Reška, 53. Petr Kasala

Rozhodčí: Kostelník- Kozubík, Gloser (Volf)

Žluté karty: Vítek, Juřica, Zvoníček, Pavel Naňák (všichni Brumov)

Diváci: 105

Brumov: Cúcik – Juřica, Kolář, Novák, Chovanec -Vítek, Zvoníček (88. Janáč), Imeri (46. Patrik Naňák), Šutalo – Pavel Naňák, Řehák (66. Habanec)

Bzenec: Kůřil – Mokrý (75. Sasínek), Chromeček, Šmahaj, Mlýnek (80. T. Petrucha) - Košut, Horňák, Škodík, Zůbek – Kasala (81. Bábíček), Reška