Další dvě posily se z prvního tréninku omluvily. Záložník Hovoran Jaromír Hudec si na víkendovém Memoriálu Páji Šrahůlka v Kozojídkách natáhl kolenní vazy a k mužstvu se připojí později. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal i nemocný Ondřej Lysoněk.

Zkušený obránce, který v září oslaví třicáté narozeniny, si v dresu Slovácka zahrál nejvyšší soutěž. Do Bzence míří z třetiligové Břeclavi. Omluvený byl i pracovně vytížený Ondřej Pyclík. „Nechceme divizní soutěž v žádném případě podcenit, proto jsme se posílili jak na hráčském, tak i realizačním poli. Doufám, že dáme dohromady kvalitní osmnáctičlenný kádr. Věřím, že kluci budou chtít za Bzenec hrát, což se projeví i na hřišti," prohlásil bzenecký kouč Libor Škodík starší.

Vedení Slovanu navíc zaregistrovalo i brankáře Martina Lejsala, který se i po skončení aktivní kariéry udržuje v kondici a mužstvu je ve složité situace ochoten pomoci.

Ve Bzenci ovšem po krátké letní přestávce počítají i ztráty. Kromě avizovaného odchodu obránce Ondřeje Špačka do Vacenovic klubu opustili i brankář Dalibor Zeman, který odešel do Blatnice. Kanonýr Václav Matula se vrací zpět do Dambořic. „Jeho rozhodnutí respektujeme. Dali jsme mu sice čas na rozmyšlenou, ale už se s námi rozloučil a my nechceme nikomu dělat problémy. Vaškovi se narodilo dítě, chce být doma a věnovat se rodině. Jsme rádi, že nám v krajském přeboru pomohl," uvedl vedoucí bzeneckého mužstva Karel Lejsal.

Zadák Michal Dulovecz zase bude hrát za Kyjov. „S tím jsme nepočítali. Jeho odchod nás překvapil. Bohužel Michal to řešil nestandardním způsobem," řekl Škodík.

Divizní nováček nedoplnil pouze hráčský kádr, ale i realizační tým. Tandem Škodík – Lejsal rozšířil Libor Snopek. Bývalý kouč Dubňan, Kostic či Břeclavi bude nově asistentem bzeneckého trenéra. „Společně jsme působili už ve Vracově. Věřím, že nám to ti ve Bzenci bude fungovat," přeje si Lejsal.

Slovácký celek bude v červenci trénovat čtyřikrát týdně. „Příprava bude krátká a doufám, že i kvalitní," řekl Škodík.

První zápas Slovan odehraje v neděli doma proti Strání. Zápas začíná v 17.30. Příští čtvrtek se pak divizní nováček představí v Bučovicích. „Chceme hráče před soutěžními zápasy důkladně prověřit a otestovat," pravil kouč Bzence.

Pak už přijde na řadu předkolo celostátní poháru MOL Cup. V něm Šmahaj a spol. vyzvou Břeclav. V případě vítězství se Slovan v další fázi soutěže utká s třetiligovým Vyškovem. Pokud však Bzenečtí s MSK neuspějí, zahrají si přípravné utkání na Spartě Brno.

Mistrovskou sezonu hráči Slovanu zahájí v neděli 7. srpna v Novém Městě na Moravě, kde vyzvou Vrchovinu. Domácí divizní premiéru si Škodíkova parta odbude o týden později proti Staré Říše. Ve třetím kole přijde na řadu derby v Břeclavi. „Losem jsme se vůbec nezabývali. Bereme to tak, jak to je," dodal Škodík.

Ve Bzenci se na nový ročník těší a zároveň i pečlivě připravují. Rekonstrukcí neprošla pouze hlavní travnatá plocha, ale novou vizáž dostává i zábradlí a tribuna.