Řezník Pavel Slováček servíroval domácím činovníkům i vítaným hostům tradiční pochoutky, jako ovar, jelita, jitrnice, tlačenky, škvarky, pečené maso a dalších dobroty z kotle. Na zabijačce nechyběla polévka ani oblíbené buchty. Představitelé bzeneckého klubu pak mastnotu spláchli výborným vínem či slivovicí. „Navázali jsme na tradici Karla Lejsala ve Vracově. Tam to dělali pravidelně. Já jsem něco podobného u nás uspořádal asi před čtyřmi lety. Pak už jsem neměl sílu něco podobného zorganizovat. Teď, když funkci trenéra vykonává Richard Hrotek a já s Karlem se staráme o chod prvního mužstva, máme toho času trochu víc. Domluvili jsme se, že to zorganizujeme," uvedl manažer Slovanu Bzenec Libor Škodík.

Ten si stejně jako další činovníci a pozvaní hosté pohodové odpoledne užil. „Jsem rád, že nám vyšel vstříc Pavel Slováček, který nám i klukům zabijačku slíbil. Jeho nabídku jsme využili. Bereme to jako takové poděkování sponzorům a nejvěrnějším příznivcům. Je to takové ukončení fotbalového roku 2014. Zároveň je to pro nás oslava třetího místa," prohlásil Škodík.

Ve Bzenci jsou po podzimní části nadmíru spokojeni. Celek z Hodonínska se v krajském přeboru po první polovině sezony drží na třetím místě. „Toto umístění je navíc podpořeno i dobrým fotbalem. Herně opravdu patříme mezi nejlepší týmy krajského přeboru. Dokázali jsme přehrát Moravskou Slavii i Bohunice. Oba brněnské týmy přitom považuji za velmi silné soupeře," řekl Škodík.

Mezi hosty se objevil i bývalý ligový brankář Martin Lejsal, známý fotbalový funkcionář Jaroslav Hastík či starosta Bzence Pavel Čejka. Ti se v přátelské atmosféře dobře bavili.

Zatímco v pátek patřily prostory zámeckého areálu a městský sklep činovníkům Slovanu, v sobotu se na stejném místě dobře baví hráči a členové realizačního týmu. „Kluci si to za podzimní výkony a výsledky zaslouží," řekl kouč slováckého celku Richard Hrotek.