Špaček je tak po Šmahajovi, Lejsalovi a Vybíralovi čtvrtou výraznou posilou Slovanu. Vedení klubu navíc intenzivně jedná ještě o příchodu jednoho ofenzivního hráče z regionu, který by měl pomoci Bzenci ke klidnému jaru.

Celek z Hodonínska se tak sestupu v žádném případě obávat nemusí. Bzenec totiž už v přestávce ukázal svoji sílu, když vyhrál zimní turnaj v Dubňanech a v generálce na Moravský Krumlov deklasoval FC Veselí nad Moravou 6:1. „V tomto utkání jsem protočil sedmnáct hráčů, které jsem měl k dispozici, a vyzkoušel jsem různé varianty v rozestavení," řekl bzenecký kouč Libor Škodík.

Třináctý tým krajského přeboru byl proti soupeři z nižší soutěže po celé utkání lepší a kromě šesti branek si vytvořil ještě další šance.

V prvním poločase dal ale Slovan z několika příležitostí pouze jediný gól. Trefil se Březina.

I hosté měli v úvodní části několik nadějných akcí. Domácí defenziva ovšem všechny ošemetné situace zvládla vyřešit. Po přestávce už Veselí kromě branky nic vážnějšího nemělo.

Naopak Slovan se ve druhé půli rozstřílel. Ihned po nástupu na trávník zvýšil Zůbek na 2:0. Třetí gól přidal Kasala, který první poločas proseděl na střídačce. V 70. minutě se podruhé v utkání prosadil Březina.

Pak sice Veselí snížilo, ale ve zbytku utkání kralovali Bzenečtí. Na 5:1 zvyšoval Šifel a výhru Slovanu pečetil v 85. minutě kanonýr Kasala.

„S přípravou jsme spokojení. Ne že by to bylo nějak zvlášť důležité, ale po velmi kvalitních výkonech se nám podařilo vyhrát zimní turnaj v Dubňanech, kde jsme prohráli pouze s Hodonínem. Jsem rád, že nám i ten poslední přípravný duel vyšel," pronesl Škodík.

Slovan ničil v zimní přestávce soupeře ofenzivním fotbalem. Bzenec v osmi přípravných zápasech nastřílel čtyřicet branek. „Dařilo se nám střílet dost gólů," poznamenal Škodík.

Jeho tým čeká v neděli ostrý start. V Moravském Krumlově to nebude mít Bzenec nic jednoduchého.

Slovan se ale soupeře ze Znojemska bát nemusí. Pokud Hrotek a spol. naváží na Znojemsku na poslední výkony, strachovat by se měli spíše domácí.