Bzenec tak dopadl v konfrontaci s ligovou rezervou hůře než Hodonín i Mutěnice, které ve středu večer se stejným soupeřem prohrály 2:6. Komňackého parta zase se Slováckem B remizovala 1:1.

Kouč Slovanu Libor Škodík starší ale nebral porážku nijak tragicky, neboť divizní nováček kvůli mrazivému počasí a vydatné sněhové nadílce trénoval na umělé trávě zatím pouze jednou. Rezerva Slovácka je v tomto směru mnohem dál. „Taky je otázka, zda se na našem výkonu nepodepsal těžký čtvrteční a páteční trénink v LR fit studiu. Možná kluci měli těžké nohy," přemítal bzenecký trenér.

Podle Škodíka staršího byl velký rozdíl mezi mužstvy hlavně v práci s míčem. „Stejně jako v Kroměříži i duel na Slovácku měl dva zcela rozdílné poločasy. Domácí v první půli ve hře jasně dominovali. Byli lepší na míči, dobře se pohybovali, kombinovali. My jsme měli problém dostat se do hry, pořádně si přihrát," uvedl hostující kouč.

Šestý tým divize D v první pětačtyřiceti­minutovce na soupeře nestačil a do přestávky inkasoval čtyři branky. „Domácí nás přehráli, ale některé góly byly laciné. Soupeři jsme je nabídli vlastními chybami, které udělal buď brankář Kůřil nebo obrana," řekl Škodík.

Jeho tým ovšem po přestávce hru vyrovnal a začal se rovněž dostávat do zakončení. „Zjednodušili jsme hru na jeden či dva doteky, což se hned projevilo na hřišti. Dařila se nám kombinace. Ve druhé půli jsme byli Slovácku více než vyrovnaným soupeřem," prohlásil známý trenér.

Po změně stran několikrát zahrozily oba týmy, gól však dali pouze mladí hráči Slovácka, kteří v závěru po fatální chybě soupeře upravili na konečných 5:0. „Je škoda, že jsme ve druhém poločase neuhráli se silným soupeřem remízu," posteskl si Škodík.

Ten měl ve Starém Městě k dispozici pouze jednoho gólmana a jedenáct hráčů do pole. „Problémy i nadále přetrvávají," přiznal bzenecký kouč. „Máme v kádru čtyři brankáře, ale momentálně chytá pouze Kůřil. Martin Lejsal s námi v zimě nechodí, Maňák má po operaci ramene a Mrkvica se ve čtvrtek zranil a má ruku v dlaze," vypočítal ztráty Škodík.

Dlouhodobě mimo hru je i jeho syn Libor nebo stoper Ondřej Lejsal. Proti béčku Slovácka nenastoupili ani Pyclík s Tomášem Petruchou, jenž je ve Bzenci na zkoušce z Vacenovic.

Zcela fit není ani útočník Bábíček, který absolvoval vyšetření v Olomouci.

V sestavě Slovanu se naopak objevil slovenský obránce Jakub Sasínek. Bývalý hráč Holíče a Kopčan je ve Bzenci na zkoušce. „Záleží na něm i na nás. Absolvoval s námi několik tréninků a jeden zápas. Na hodnocení je zatím brzy," zmínil Škodík.

Jeho tým se v sobotu představí na umělé trávě Pod Búdama, kde od čtrnácti hodin vyzvou domácí Mutěnice.

Přípravný fotbal –

1. FC Slovácko B – Slovan Bzenec 5:0 (4:0)

Bzenec: Kůřil – Sasínek, Chromeček, Košut, M. Petrucha – Zůbek, Horňák, Šmahaj, Mlýnek – Kasala, Reška (Mokrý).