Bzenec patří mezi týmy, které mohou litovat, že první polovina sezony již skončila. I když celku z Hodonínska v závěru podzimní části scházeli kanonýr Petr Kasala a stoper Aleš Vybíral, na výsledcích ani výkonech se absence tradičních opor nijak zvlášť neprojevila. Slovan dokázal vyhrávat a bodovat i bez svých klíčových hráčů. „Kasala je pro nás nepostradatelný. V minulosti při každé jeho absenci jsme ho nebyli schopní nahradit. Teď mě těší, že i bez něj dokážeme střílet docela dost gólů," uvedl bzenecký kouč Richard Hrotek.

Ten v Brně postrádal i Pyclíka s Horákem. Hosté vstoupili do utkání lépe. Bzenci se od úvodního hvizdu dařila kombinace. Slovan útočil především po stranách a křídelních prostorách. Aktivitou hýřil hlavně Zůbek. A byl to právě amatérský reprezentant, kdo se dostal za domácí obranu a technickou střelou k tyči poslal favorita do vedení. Druhý gól přidal po nádherné akci Radmil, který na zadní tyči dorazil balon do sítě po centru Zůbka. „Dali jsme krásné góly," řekl Hrotek.

Bosonohy dokázaly ještě v prvním poločase výsledek zkorigovat. To bylo ze strany domácího týmu na dlouhou dobu vše. Slovan byl herně lepší a bylo jen otázkou času, kdy přidá třetí branku. Uklidňující gól dal krátce po změně stran Roman Andrýsek, který ve skluzu uklidil balon do sítě.

Bzenec mohl ve druhé půli přidat další branky, ale v koncovce už hosté nebyli přesní. Nejblíže čtvrtému gólu byl Adam Paták. Forvard Slovanu ale penaltu nařízenou za faul na Andrýska neproměnil. „Stává se to i lepším fotbalistům," mávl rukou bzenecký kouč.

Celek ze Slovácka si dvoubrankový náskok pohlídal. Hosté už soupeře do žádného tlaku ani šance nepustili. „Jsem spokojený. Kluci odehráli perfektní zápas, ze kterého jsem měl výborný pocit," prohlásil Hrotek.

Ten měl přitom z posledního letošního mistrovského utkání obavy. „Do Brna jsme jeli s třiceti body v zádech. Domácí naopak nutně potřebovali vyhrát. Čekal jsem, že se soupeř bude bít o vítězství. Nevěděl jsem, jak kluci k zápasu přistoupí. Postavení týmů v tabulce svádělo k podcenění. Jsem rád, že jsme nedopustili překvapení. Byli jsme jednoznačně lepší a kromě jediného výpadku jsme hru po celou dobu ovládali," pronesl Hrotek.

Jeho tým potvrdil na hřišti Bosonoh výbornou podzimní formu a po strojovém výkonu si připsal další tři body. „Dalším pozitivem je, že v minulých sezonách jsme se nevyvarovali nějakých výprasků. Letos jsme všechny utkání odehráli opravdu na úrovni. I ty zápasy, co jsme prohráli, tak byli se vztyčenou hlavou," řekl bývalý ligový obránce, který má po podzimu velký důvod ke spokojenosti. Slovan hraje dobře, pravidelně sbírá body a navíc nejsou jeho zápasy tak vyhecované a nervózní jako v minulosti. „V této sezoně jsme neměli žádný problém ani konflikt s rozhodčími. Za toto chci kluky pochválit," uvedl Hrotek.

Slovan narušil nadvládu brněnských celků v krajském přeboru. Celek z Hodonínska se totiž dostal do elitní společnosti mezi Bohunice, Moravskou Slavii a Spartu. Na vedoucí Tatran ztrácí šest bodů. O divizi se ale ve Bzenci nemluví. „Doufám, že nebudeme na nic pomýšlet. Krajský přebor je pro Bzenec vrchol," míní Hrotek. „Tím nechci, abychom polevili, protože i na jaře se chceme fotbalem bavit a vyhrávat. Pokud budeme předvádět hru jako na podzim, bude to dobré," dodal Hrotek.