V zápase posledního týmu tabulky s aspirantem na postup do divize se Kyjovu výsledkově nepovedlo navázat na výhru z Podluží.

Domácí svým výkonem hrstku fanoušků nenadchli, ale ani nezklamali. Kyjov se snažil, ale na favorita s řadou zkušených hráčů prostě neměl. „Odvedli jsme v rámci možností slušný výkon. Bojovali jsme, dřeli. Musíme hrát ale se soupeři, kteří jsou nám rovni. Ne s týmem, který hraje o postup. Kdybychom bojovali a hráli se slabšími týmy, tak bychom nebyli tam, kde jsme teď,“ řekl po utkání domácí kouč Zdeněk Lorenc.

Hosté sice po celý zápas drželi míč častěji na svých kopačkách, ale do vyložené šance se dlouho nemohli dostat. Naopak jako první zahrozili Kyjované. Po zmatcích v židenické obraně neodkázali Možíš s Hlůpikem dopravit míč do sítě.

Židenice udeřily ze své první vážnější příležitost. Kapitán Janek obelstil tři domácí hráče, obešel i brankáře Kůřila a pohodlně dopravil míč do prázdné branky. „Janek je osobnost. Dříč, motor mužstva. Prostě borec,“ pochválil svěřence hostující kouč Bohdan Ryšavý.

Kyjov odpověděl hezkou střelou Trlidy, který z uctivé vzdálenosti málem nachytal Plchuta.

Na druhé straně mohl pojisti vedení Čafky stoper Veselý, který zblízka hlavičkoval těsně vedle.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Domácí se sice snažili, ale na organizovanou obranu Židenic nemohli dlouho vyzrát. Stovku diváků tak pobavil hlavně Půček, který si před autovým vhazováním zavzpomínal na hodiny tělocviku. „Salto bylo pěkné,“ uznale pokyvoval jeden z domácích příznivců.

Hosté mohli svůj hubený náskok několikrát navýšit. Gólman Kůřil se vyznamenal při pokusech Bíma a Mička, i následné dorážce matadora Kříže. „Spokojený jsem hlavně se třemi body. Je konec sezony a podle toho vypadala i hra. Více se bojovalo než hrálo. Cením si našeho disciplinovaného výkonu, domácí jsme téměř do žádné šance nepustili. Mohli jsme další branky dát. Je škoda, že jsme nerozhodli dřív,“ uvedl Ryšavý.

Kyjov byl vyrovnání nejblíže v 88. minutě. Střídající Bátora však nedokázal protlačit míč za zkušeného Plchuta. Ještě předtím vystrašil hosty hlavičkující Trlida a střílející Možíš.

Ten oslavil v den zápasu devatenácté narozeniny. „Šancí jsme moc neměli, ale mrzí mě, že jsme to málo, co jsme měli, nedokázali proměnit. Asi jsme se měli více tlačit dopředu, ale s tak silným soupeřem nemůžeme otevřít hru a doma dostat čtyři góly,“ pronesl Lorenc.

„Mančaft se ale zvedá. Už je to daleko lepší, než to bylo na začátku sezony. Kluci se snaží, ale na krajský přebor je to zatím málo,“ sdělil Lorenc.

Zatímco jeho tým zůstává s osmi body poslední, Čafka se dotáhla na vedoucí Babory. „Určitě chceme hrát o postup,“ přiznal Ryšavý.

Toho potěšila hlavně hra obrany. „Na jaře jsme se prezentovali výbornou obranou, inkasovali jsme nejméně branek z celé soutěže. V létě jsme přišli na ofenzivní styl, který jsme v Kyjově sice neukázali, ale na můj vkus dostáváme hodně branek. Proti slabším soupeřům máme na to, abychom nulu vzadu bez problémů uhráli,“ pravil Ryšavý.

1. FC Kyjov – ČAFC Židenice 0:1 (0:1)
Branka: 24. Janek
Rozhodčí: Kosička – Pospíšil, Trávníček (Bábíček)
Žlutá karta: Matušík (Židenice)
Diváci: 120
Kyjov: Kůřil – S. Macek, Laga, Žaroský, Půček – Kovařík, Holeček, Přikryl, Hlupák – L. Možíš, Trlida.
Židenice: Plchut – Nápravník, Veselý, Matušík, Buriánek – M. Hrazdíra (88. T. Hrazdíra), Janek, Kříž, Mičko – Dobr (46. Michalec), Bím (70. Polák).