Strážnice sice v minulém kole okresního přeboru jasně zvítězila ve Svatobořicích, ale na soupeře z nižší soutěže si nepřišla.

I když byla Jiskra, která přijela do Čejkovic v kompletním složení, hlavně ve druhém poločase lepším týmem, druhý gól nepřidala a nakonec padla po penaltách. Hosté brali vyřazení s nadhledem. „V Čejkovicích jsme se nepotkali s obzvlášť dobrou formou. V prvním poločase byl soupeř lepší. Po přestávce jsme se snažili. Vypracovali jsme si poměrně dost vyložených šancí, ale gól dali pouze jeden. Penalty už byly loterie," zhodnotil zajímavý pohárový duel strážnický kouč Pavel Daněk.

Zatímco hosté odcházeli do vzdálených kabin se svěšenými hlavami, domácí se radovali ze skalpu silného protivníka. „Těší nás, že jsme postoupili mezi čtyři nejlepší okresní týmy," prohlásil domácí trenér Jaroslav Flíček.

Šedesát diváků vidělo oboustranně zajímavé utkání. „První poločas byl celkem vyrovnaný s ojedinělými šancemi na obou stranách," přesně vystihl úvodní část Flíček.

Jeho tým však měl o něco více brankových příležitostí. Po centru Vacenovského pálil Hnidák v těžké pozici nad. Jiskra odpověděla pokusem Holka.

Skóre otevřel až ve 26. minutě Radovan Maňák. Domácí forvard se prosadil po rohovém kopu Modrovského na vzdálenější tyč, kde nekrytý čejkovický útočník hlavou poslal míč do sítě. Stejná situace se opakovala i za pár minut. Další Modrovského roh znovu mířil na Maňáka, ale jeho šanci zmařil připravený gólman Janík. Ten si vybral slabší chvilku ve 37. minutě, ale překvapený domácí Pecka po další standardní situaci zblízka dorážel do boční sítě.

Strážnice i díky příchodu Popelky a Varsamise po přestávce přidala a protivníka zatlačila.

Blízko vyrovnání byl dlouhán Lípa, který po chybě brankáře Hustého nejprve trefil gólmana soupeře a pak místo lobu zbytečně přihrával spoluhráčům.

Strážnický útočník dal o sobě ve druhém poločase vědět ještě několikrát. Lípova hlavička šla ovšem mimo. V 70. minutě se dostal do trháku obránce Gajda. Jeho únik ale vyrazil pozorný Hustý na roh. „Od šedesáté minuty jsme se zcela vytratili ze hřiště, byli jsme hodně zalezlí a nechali soupeře kombinovat. Dlouho jsme si koledovali o gól, který nakonec přišel z pokutového kopu. Strážnice v závěru mohla výsledek otočit, nás ale podržel brankář Hustý," uvedl Flíček.

Vyrovnání přinesl hostům až pokutový kop. Unikajícího Lípu nedovoleně zastavil čejkovický brankář a hlavní rozhodčí Voříšek správně ukázal na bílý puntík. Míč si postavil střídající Popelka, který penaltu bezpečně proměnil.

Další branky už nepadly, a tak přišly na řadu oblíbené penalty.

V nich nakonec měli navrch domácí borci, kteří penaltovou loterii ovládli 5:4. „Hráče jsem na pokutové kopy určil sám. Každý pátek je na tréninku kopeme, takže tuhle disciplínu máme zmapovanou celkem dobře. Kdo nepromění, dělá do poloviny hřiště trakaře," uvedl Flíček. Ten svým svěřencům věřil. „Byl jsem přesvědčený o tom, že naši hráči promění. Bylo to jenom o tom, zda náš gólman něco chytne," pronesl.

Čejkovice se těšily na utkání se Starým Poddvorovem. Na atraktivní duel ale nakonec nedojde, neboť aktuálně desátý tým okresního přeboru nezvládl duel v Hrubé Vrbce, kde padl po penaltách. „Mohlo to být krásné derby. Teď to vypadá, že pocestujeme do Hrubé Vrbky," řekl Flíček, který toho o lídru čtvrté třídy skupiny B mnoho neví. „Momentálně je to pro nás velká neznámá," přiznal Flíček. „Soupeře jsem hrát neviděl, ani jsem tam nikdy nebyl. Pokusíme se však na něj dobře připravit. Hraje se ale až na jaře, takže času máme opravdu dost," dodal čejkovický trenér.

Čtvrtfinále okresního poháru

1. FC Čejkovice – Jiskra Strážnice 1:1 (1:0), 5:4 na pokutové kopy.

Branky: 26. Radovan Maňák – 75. Marek Popelka z penalty.

Penaltový rozstřel: Mašina 0:1, Sasínek 1:1, Vávra 1:2, Modrovský 2:2, Harašta 2:3, Zavadil 3:3, Černoch nedal, Vacenovský 4:3, Popelka 4:4, Maňák 5:4.

Rozhodčí: Voříšek – Malík, Vavřinová. Žluté karty: Hustý, Sasínek, Vacenovský, Modrovský, Zavadil, Švehla – Holek.

Diváci: 60.

Čejkovice: Hustý – Zálešák, Sasínek, Novotný, Škrobák (48. Švehla) – Pecka (76. Šťavík), Burian (47. Zavadil), Vacenovský, Modrovský – Hnidák, Maňák.

Strážnice: Janík – Gajda, Lípa, Kopunec (46. Varsamis), Černoch, Běloch (46. Popelka), Vávra, Mička (61. Striby), Holek (70. Mlýnek), Mašina, Harašta.

Další výsledky: Hrubá Vrbka – Starý Poddvorov 1:1 (0:0), 5:4 na pokutové kopy, 70. Petr Kohůt – 52. Tomáš Cupal. Suchov – Násedlovice 3:2 (2:2), 2. a 69. Patrik Holčík, 11. Vlastimil Švrček – 32. Zdeněk Baják, 38. Martin Horák. Lipov – Svatobořice 5:3 (2:1), 28. a 43. Jiří Jagoš, 51. Radek Mlýnek 61. Patrik Škopík, 80. Adam Pavlas – 21. a 76. Luděk Toman, 80. Vojtěch Hála.

Do semifinále postoupila i Hrubá Vrbka, Lipov a Suchov

Letošní ročník okresního poháru si podmanily celky z Veselska. Kromě Čejkovic, které vyřadily Strážnici, postoupily mezi čtyři nejlepší týmy také Lipov, Suchov a Hrubá Vrbka. Semifinále se hraje až na jaře.

Velké překvapení se zrodilo hlavně v Hrubé Vrbce, kam přijel Starý Poddvorov. Favorizovaní hosté se dlouho nemohli proti bojujícím domácím prosadit. Účastníka okresního přeboru poslal do vedení až Tomáš Cupal, který se prosadil v 52. minutě.

Posílená Hrubá Vrbka, za kterou nastoupili i hráči Velké nad Veličkou, Petr Kohůt s Martinem Mičkou, byla za svoji snahu odměněna dvacet minut před koncem, kdy na 1:1 vyrovnal právě kanonýr Kohůt.

Další branky už čtyři desítky diváků neviděly, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, kteří se po výhře 5:4 radovali z postupu do semifinále.

„Jsme samozřejmě zklamaní, chtěli jsme si o postup do finále zahrát s Čejkovicemi. Bohužel jsme zápas nezvládli. Kromě houževnatého soupeře nás potrápil i nerovný terén," uvedl hostující kouč Jaroslav Majzlík. Před vlastním publikem uspěl i Suchov, který zdolal Násedlovice 3:2. Domácím parádně vyšel vstup do utkání, když už v 11. minutě vedli o dvě branky. Skóre otevřel Patrik Holčík, na 2:0 zvyšoval Vlastimil Švrček.

Morávia ale dokázala ještě do přestávky srovnat. Nejprve překonal brankáře Mikésku Zdeněk Baják, vzápětí se prosadil i Martin Horák. Vyrovnaný duel nakonec rozhodla druhá trefa Patrika Holčíka. Násedlovice už na zvrat neměly.

Nejvíce branek přineslo utkání v Lipově. Aktuálně vedoucí tým třetí třídy skupiny B přestřílel Svatobořice 5:3. Hosté se na hřišti Sokola ujali vedení zásluhou Tomana ve 21. minutě. Lipov ale výsledek ještě do přestávky otočil. Vyrovnání zařídil Jiří Jagoš, který ve 43. minutě dokonal i obrat. Domácím lépe vyšel i vstup do druhé půle. Radek Mlýnek v 51. minutě zvyšoval na 3:1. Když po hodině hry vstřelil Patrik Škopík čtvrtou branku domácího celku, bylo rozhodnuto.

Svatobořice sice zásluhou Luďka Tomana a Vojtěcha Hály porážku alespoň zmírnily, ale výhru a postup Sokola stvrdil Adam Pavlas.