Hosty poslal na začátku druhé půle do vedení Kot. Domácí díky nesmírné bojovnosti duel otočili. Vyrovnání obstaral Burian, obrat dokonal Hnidák. Čejkovice už nejsou díky těsné výhře poslední. Na patnáctou příčku kleslo béčko Ježova, které prohrálo v Suchově.

V Čejkovicích se žádný extra fotbal nehrál. Krásné akce na jeden dotek by lehce spočítal i průměrný žák prvního stupně základní školy. Pět set diváků se však za krásného počasí náramně bavilo. Hráčí obou týmů se snažili, bojovali o každý balon, žádný souboj nebyl předem prohraný. I když fotbalovost se z hřiště chvilkami vytrácela, ani jeden z trenérů neměl svým svěřencům pořádně co vytknout. Ve čtvrté třídě totiž žádného Messiho ani Ronalda nenajdete. Na rozdíl od vyšších soutěží si však na hvězdy světového fotbalu nikdo nehraje.

„Spokojení jsme hlavně s výhrou. Kluci opravdu bojovali. I když herně byla Čejč o něco lepší, do zápasu jsme dali srdce. Hra mohla být lepší, na víc jsme ale v tomto složení neměli," řekl domácí kouč Jiří Fojtík.

Lodivod Čejkovic postrádal několik stabilních opor. „Potýkáme se s velkou marodkou. Ze základní sestavy nám chybí pět hráčů, což je moc. Je to pro nás velký problém," uvedl Fojtík. Tomu citelně scházeli hlavně Robin Fojtík, Pavel Sasínek a Tomáš Bárta. „To jsou klíčoví hráči, bez kterých se nemůžeme obejít," pravil kouč Čejkovic.

Jeho tým byl v prvním poločase o něco horším týmem. Hosté byli v úvodní části aktivnější. Z několika zajímavých situací ovšem branku nedali. Když Vaněk dopravil míč do sítě, sudí Daniel gól kvůli útočnému faulu neuznal.

Čejč měla v první půli další šance, ale Vagunda pálil po spolupráci Procházky a Vaňka v dobré pozici mimo. Domácí branku netrefili ani Kot s Vaňkem. „V prvním poločase jsme mohli nějaký gól dát. Škoda že Vagunda pálil ve stoprocentní šanci vedle," posteskl si hostující trenér Ivan Šerfözö.

Trenér Svatobořic vedl Čejč proti Čejkovicím i na podzim. „Žádný záměr v tom ale není. Je to pouze shoda náhod. Radek Peš jel s holkami z Hovoran k důležitému zápasu do Velkých Pavlovic. Jelikož jsem měl volno, tak jsem to vzal za něj," vysvětlil Šerfözö.

Hosté se gólu dočkali na začátku druhé půle. Odražený míč napálil do sítě Kot. Domácí se po obdržené brance nesložili. Naopak, inkasovaný gól hráče Čejkovic patřičně nabudil. Střelecké trápení posledního týmu tabulky, které v posledních třech zápase vyšlo gólově naprázdno, utnul v 58. minutě Michal Burian.

Nejlepší hráč Čejkovic mohl následně přidat další gól. Burianově ráně z tretsného kopu chyběla především razance. Čejkovice nakonec v bojovném zápase urvaly tři body. V 73. minutě vysunul Konečný přesnou přihrávkou Tomáše Hnidáka, který střelou podél brankáře Bravence rozhodl derby.

Hosté se snažili v závěru o vyrovnání. Trenér Šerfözö přeskupil řady a na hrot útoku poslal Kota. Čejkovice si už ale těsnou výhru vzít nenechaly. „Bylo to pěkné derby. Zápas se musel líbit. Přišlo i hodně lidé. Domácí byli o něco bojovnější. Ale tím nechci říct, že by naši hráči nechtěli vyhrát. Na vítězství jsme neměli. Domácí dali dva góly, my pouze jeden, a to rozhodlo. Soupeři gratuluji k vítězství," uvedl Šerfözö.

Ten ocenil hlavně výkon domácího Buriana. „Od nás naopak nikdo nevynikal," řekl Šerfözö. „Mně zase hodně překvapil Jakub Konečný, který nastoupil teprve ke čtvrtému zápasu v životě. Je šikovný a může hrát na každém postu," uvedl Fojtík, který ocenil i výkon Buriana a Hnidáka.

Čejkovice se oproti prvnímu vzájemnému souboji zlepšily. „Posun je vidět, ale chybí nám fyzická kondice. Problémy máme hlavně v obraně. Snažíme se na to pracovat. Doufám, že příští sezonu už to zase bude o něco lepší," pronesl trenér před sezonou vzniklého týmu.

Celek z vinařské obce zatím velké plány nemá. „Chceme se v tabulce pohybovat o něco výš. Po sezoně zkusíme opravit hřiště a dát do toho zase o něco víc energie. Kluci chtějí fotbal hrát," pravil Fojtík.

Hlavní předností Čejkovic jsou ale fanoušci. Aby chodilo na domácí zápasy tři stovky diváků, to se v okresních soutěží jen tak nevidí. „Zájem o fotbal je u nás velký. Lidí chodí pořád, i když prohráváme. A to je důležité. Kluky to motivuje. Věřím, to bude postupem času lepší a že si někdy v soutěži zahrajeme i se Starým Poddvorovem," dodal Fojtík.

IV. třída, 29. kolo –

1. FC Čejkovice – Sokol Čejč 2:1 (0:0)

Branky: 58. Michal Burian, 73. Hnidák – 49. Kot

Rozhodčí: Daniel

Bez žlutých karet.

Diváci: 500

Čejkovice: Halabrin – Radocha (74. Strmeň), Stávek (61. Pecka), Škrobák, R. Bravenec – Pavka (70. Balát), Švehla, Burian, Hnidák – S. Konečný, J. Konečný.

Čejč: Bravenec – Pilát, Kučera, Šagát (46. Vodička), Koliba – Polák (71. Miklík), Kot, Procházka, Daněk – Vagunda, Vaněk (81. Konečný).

Další výsledky 29. kola: Suchov – Ježov B 2:1 (1:0), Tomáš Horňák, Aleš Pinkava – David Exel. Bohuslavice – Vacenovice B 2:0 (0:0), Krýsa, Navrátil. Mikulčice B – FC Veselí B 2:2 (1:1), Pavel Šagát 2 – Brhel, Kyncl. Vřesovice – Hrubá Vrbka 2:3 (1:1), Roman Jakubíček, David Polášek – Martin Mlýnek 2, František Matula. Vnorovy B – Archlebov 1:1 (1:0), Petr Procházka – Jakub Vrbík. Želetice – Lipov B 2:3 (1:2), Tomáš Hrabal, Matěj Zálešák – Tomáš Malůš 3.

Zápas pohledem …

"Po třech prohrách bez vstřelené branky jsem očekával, že hráči konečně zaberou, zabojují, v derby zápase s Čejčí vstřelí nějakou branku a po delší zvítězíme. Po obdržené brance, na začátku druhé půle se mužstvo semklo a začalo bojovat. Soupeře jsme dostali pod tlak, který přinesl dva góly. Těsné vedení jsme na konci zápasu ubránili. Po zranění klíčového stopera Petra Stávka a přeskupení sestavy jsme se zaměřili na udržený výsledku. Zajímali nás hlavně tři body. Za bojovnost musím pochválit celý tým. Dobře hrál hlavně Jakub Konečný. To je kluk, který hraje fotbal první sezonu. On nikde nehrál.

Ttuto sezonu beru jako nultou. Za pochodu skládáme tým a řešíme další fotbalové věci. Všichni se neustále učíme. Ať už jsou to hráči, trenéři nebo funkcionáři. Polovina mančaftu je registrovaná poprvé v životě. V týmu nám chybí zkušený hráč, který byl naší hře řád a kluky naučil hrát fotbal. Ten není jenom o kopání do balon. Každý by měl vědět, kam a kdy se má postavit a další věci. Touto cestou bych chtěl poděkovat starostovi Čejkovic Pavlu Novotnému. Díky němu se u nás fotbal hraje. Protože v Čejkovicích není rovná plocha. První jsme potřebovali rovnou plochu, na které by stálo hřiště. Po více než třiceti letech je tady opět fotbal. Je vidět, že tady chyběl, prootže v průměru chodí na naše domácí zápasy tři sta fanoušků. Nic na tom nemění ani to, že jsme poslední a že předvedená hra zdaleka není ideální.

Předseda 1. FC Čejkovice Zdeněk Burian