Ještě v minulém ročníku dělily oba nedělní soupeře tři třídy. Díky postupu Čejkovic a sestupu Mikulčic se však oba okresní rivalové hodně přiblížili. První soutěžní utkání však přineslo všechno, jenom ne vyrovnaný fotbal.

Nováček třetí třídy skupina A soupeře především v úvodech obou poločasů přehrál a hlavně díky hrubým chybám mikulčické defenzivy nakonec vyhrál rozdílem dvou tříd. „Až mě překvapilo, jak nás hosté nechali kombinovat. Výsledek však nepřeceňuji. Do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo.Navíc moc dobře víme, že Mikulčice nebyly kompletní. V okresním přeboru budou podstatně silnější," uvedl čejkovický trenér Jaroslav Flíček.

Zatímco bývalý gólman Mutěnic a Starého Poddvorova měl k dispozici všechny hráče, Mikulčice přijely do Čejkovic bez několika opor a s jedním náhradníkem. „Je pravda, že se na našem výkonu projevila absence několika hráčů. Nebyli jsme zdaleka kompletní, ale na to se nechceme vymlouvat. Snad se naše hra zlepší, protože v Čejkovicích to byla úplná katastrofa," pronesl kouč Baníku Jan Ševela.

Tomu se po nedělním duelu těžko mluvilo. „Soupeř vyhrál zaslouženě. Více k utkání nemám," řekl Ševela.

Jeho tým poprvé inkasoval po jednašedesáti vteřinách. Spolupráci dvou letních posil přesně zakončil Vacenovský.

Čejkovice vedoucí branka pořádně nabudila. Maňák ale v jasné šanci minul odkrytou branku a s trestným kopem Mayera si poradil brankář Ševela.

Mikulčice byly průběhem utkání zaskočené a do zápasu se jen těžko dostávaly. Hosté přesto postupem času vyrovnali hru a začali si vytvářet šance. Baník hrozil hlavně po standardních situacích.

Po rohovém kopu Krejčiříka hlavičkoval na zadní tyči neobsazený Anovčin vedle, trestný kop Krejčiříka zblokovala čejkovická zeď na roh.

Neblíže vyrovnání byl ve 39. minutě Anovčin. Vysoký útočník ovšem napálil po dlouhém autu Šimona pouze břevno. „Vedoucí gól nás nakopl, Mikulčice naopak zbytečná chyba srazila. Do pětadvacáté minuty jsme na hřišti dominovali. Pak nás zachránilo břevno. Kdyby Anovčin vyrovnal, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak," pravil Flíček.

Čejkovice definitivně uklidnila druhá branka Vacenovského, který krátce před přestávkou využil dalšího zaváhání stopera Sládka.

Domácí tým dál bavil fanoušky aktivní útočnou hrou. Třetí gól vstřelil opět Vacenovský. Posile z Lužic znovu namazal špatnou rozehrávkou Sládek. „Takto v obraně opravdu nejde hrát. Třeba Sládek udělal vzadu tři obrovské chyby, které dokázal soupeř potrestat," zlobil se Ševela.

Čtvrtý úder zasadil hostům Maňák. Když čejkovický kanonýr dvacet minut před koncem zvýšil už na 5:0, vypadalo to na debakl. Domácí ale v závěru zvolnily, čehož Baník využil ke zkorigování výsledku. Čestný úspěch Mikulčic zaznamenal Sládek.

Hosté si nakonec mohli domů odvést ještě přijatelnější porážku, ale Krejčířík pálil pouze do břevna a Sládkův pokus šel těsně vedle.

„Celkově jsme spokojení. V určitých pasážích zápasu sice naši hráči už tolik nenapadali soupeře, ale za rozhodnutého stavu už bylo hotovo," řekl Flíček. „Každopádně zlomové byly dvě slepené branky," přidal.

Čejkovice tak první soutěžní duel letošní sezony náramně zvládly. „Pohár jsme brali zcela vážně. Chceme se v něm totiž dostat co nejdál," pronesl Flíček.

Hrdinou utkání byl domácí útočník Lukáš Vacenovský. Nové ofenzivní eso Čejkovic se blýsklo při své premiéře hattrickem. „Jedna vlaštovka jaro nedělá. Začátek oběma klukům vyšel. Hlavně Vacenovský se rozstřílel, což je pozitivní. Jsem rád, že góly nebudou ležet pouze na Maňákovi, ale že už se o branky podělí více hráčů," uvedl domácí lodivod, který však pochválil celý tým. „Jsem spokojený s výkonem i výsledkem týmu," prohlásil Flíček. Ten měl příjemné starosti, koho k utkání vůbec nominovat. Zatímco většina okresních týmů má na soupisce sotva patnáct borců, čejkovický kádr čítá dvaadvacet jmen. Tři hráči se nevešli vůbec na lavičku. Je dobře, že máme z čeho vybírat. Nepotká nás to, že bychom neměli s kým hrát," usmál se Flíček.

Jeho protějšek netrpělivě vyhlíží posily. „Snad do začátku sezony ještě nějací kluci přijdou," věří Ševela. Vedení Mikulčic se domluvilo na přestupu Filipa Pochylého ze Sudoměřic a hostování Michala Vacenovského z Ratíškovic. V hledáčku Baníku jsou ještě další hráči. „Čeká nás náročný ročník, ale zbraně neskládáme. Zajíci se totiž počítají až po honě," dodal Ševela.

Okresní pohár, 1. kolo 

1. FC Čejkovice – TJ Baník Mikulčice 5:1 (2:0)

Branky: 2., 43. a 53. Lukáš Vacenovský, 58. a 70. Radovan Maňák – 73. Jakub Sládek

Rozhodčí: Zima – Šagát, Radocha (oba z lidu)

Žlutá karta: Ševela (Dubňany)

Diváci: 200

Čejkovice: Šlosar – Švehla (76. Hnidák), Sasínek, Mayer (83. Strmeň), Bárta (84. Pecka) – Modrovský, Stávek, Burian (81. Pavka), Salajka – Maňák, Vacenovský (68. Pecka).

Mikulčice: Ševela – Podrazil (46. Jedlička), Sládek, Čechovský, Šimon – Bečica, Krejčiřík, Sloboda, Galetka – Anovčin, Machálek.

Další výsledky 1. kola okresního poháru: Ježov – Lovčice 2:7 (2:1), Javorník – KEN Veselí nad Moravou 2:3, Lipov – Dambořice 7:1,

Sobůlky – Svatobořice B 3:0 (0:0), Mikulčice B – Bzenec B 1:9 (0:5), Suchov – Vnorovy 3:2, Žeravice – Moravany 3:5 (1:3), Petrov – Strážnice 1:3 (1:2), Milotice B – Kostelec 3:3 (2:2), 7:6 na penalty, Rohatec B – Dolní Bojanovice 2:1 (1:0), Dubňany B – Nenkovice 1:5 (1:2), Šardice – Ždánice 1:1 (1:0), 3:4 na penalty. Násedlovice – Starý Poddvorov 3:1 (1:1). Svatobořice – Želetice hraje se dnes, Kozojídky přímý postup do 2.kola.