Naopak Čejkovice po derby smutnily. Svěřenci kouče Zdeňka Buriana promarnili velkou šanci snížit ztrátu na velkého rivala. Před vlastním publikem brali jen bod.

„V tříbodovém systému a za současné situace v tabulce je remíza pro nás málo. Šance na postu jsou mizivé, protože vedoucí týmy si podle mě postupové příčky udrží. Pětibodový odstup na druhé Čejkovice není v našich silách dotáhnout," uvedl zklamaný kouč Čejkovic.

Toho nemrzela pouze ztráta dvou bodů, ale také předvedená hra. „Bohužel nám chybějí zkušenosti z takto důležitých zápasů. V derby nám navíc scházely i fotbalovost, důraz a větší touha po vítězství," pronesl Burian.

Ten se musel ve středu obejít bez brankáře Šlosara, který je po operaci kolena, a Švehly. Hostům kromě dlouhodobě zraněného Studnici scházeli ještě Holešinský s Rozkydalem.

Absence se na výkony obou týmů podepsaly. Dvě stě padesát diváků totiž čekalo záživnější a vypjatější bitvu. Čejkovice ani Čejč se dlouho nemohly dostat do pořádné šance. V úvodní půlhodině na trávníku kralovali brankáři. I když hostující Ivičič byl mnohem jistější než kolega Halabrin.

Přesto jako první inkasoval gólman Čejče. Domácí útočník Maňák převzal přesnou přihrávku ze středu hřiště, pohrál si s bezmocným Ivičičem a střelou do okryté branky poslal Čejkovice do vedení.

Domácím však radost nevydržela dlouho. Hned o minutu později se do míče opřel Erik Dostál a jeho parádní rána skončila za zády Halabrina.

Ve zbytku první půle si šance vytvořily oba týmy, ale střele Buriana po Maňákově přiťuknutí scházela razance a šanci Daňka zneškodnil Halabrin.

„V mistrovských zápasech nehrajeme to, co v zimní přípravě, ve které jsme byli schopní odehrát s týmy z vyšších soutěží vyrovnanou partii. Místo toho, abychom se snažili kombinovat a hrát po zemi, tak zbytečně nakopáváme dlouhé míče," zlobil se čejkovický kouč.

Zatímco v prvním poločase se na trávníku objevily zajímavé situace, po změně stran se diváci nudili. „Balon je více mimo hřiště než na něm," lamentoval jeden z příznivců Čejkovic. Ani fanoušky Čejče ovšem nemohla hra nadchnout.

„Druhá půle nebyla moc pohledná. Zápas ovlivnil i těžký terén. Na nerovném hřišti nikdo nechtěl udělat chybu, a tak oba týmy většinou nakopávaly dlouhé míče dopředu. Většinou se hrálo uprostřed hřiště, šancí bylo poskrovnu," řekl hostující trenér Radek Peš.

Domácí ve druhé půli zahrozili průnikem Stávka a propagační střelou Modrovského, hosté odpověděly standardními situacemi Dostála, po kterých vznikaly před brankou Čejkovic ošemetné situace.

V závěru mohli oba soupeři vyrovnaný duel rozhodnout. V 75. minutě si po Burianově přihrávce dal málem vlastní gól hostující stoper Koliba. Ivičič byl však u pravé tyče včas.

Gólman Čejče se vyznamenal i při ráně Modrovského.

Na druhé straně hlavičkoval po standardní situaci Dostála kapitán Koliba v těžké pozici nad a po trestném kopu Koutného odvracel domácí zadák míč z brankové čáry do bezpečí.

„Podle vývoje utkání je remíza je asi spravedlivá. I když jsme samozřejmě chtěli vyhrát, bod bereme, protože Čejkovice mají také svoji kvalitu," pronesl Peš.

Jeho tým má na jaře slušnou formu, když v posledních sedmi zápasech bral hned sedmnáct bodů. „Konec soutěže bude ještě zajímavý, my ale chceme druhé místo udržet a postoupit do třetí třídy," pronesl Peš.

O patro výš chtěly i Čejkovice, které jsou zatím až čtvrté. „Pro postup jsme v přípravě udělali maximum. Bohužel se třetí třídy zřejmě nedočkáme, takže v letní přestávce zmobilizujeme síly a připravíme se na další sezonu," uvedl Burian.

Čejkovice se na jaře potýkají především s nevyrovnaností výkonů. Celek z Hodonínska mohou mrzet porážky s béčkem Vacenovic a ve Věteřově.

Všechny celky nejnižší okresní soutěže se však musely vypořádat s mimořádně náročným programem. „Pro týmy čtvrté třídy je to časově i fyzicky hodně náročné. Takto nabitý program nemají ani prvoligové celky," dodal čejkovický kormidelník, který se může spolehnout na podporu fanoušků.

Ve středu přišlo na derby téměř tři stovky diváků. „Za přízeň jim musíme poděkovat. Takové publikum moc okresních týmů nemá," dodal Burian.

IV. třída, dohrávka 30. kola

1. FC Čejkovice – Sokol Čejč 1:1 (1:1)

Branky: 31. Radovan Maňák – 32. Erik Dostál

Rozhodčí: Chromek – Šťavík, Bravenec (oba z lidu)

Žlutá karta: Strmeň (Čejkovice)

Diváci: 250

Čejkovice: Halabrin – Bárta, Strmeň, Sasínek, Pálka – Matěj Konečný (57. Pavka), Stávek (69. Radocha), Burian, Modrovský – Jakub Konečný, Maňák.

Čejč: Ivičič – Kučera, Šagát, Koliba, Konvička – Vaněk, Dostál, Procházka, Daněk – Glos (69. Kolařík), Koutný.