O titul si to letos rozdá dvanáct týmů, mezi nimi i kvarteto nováčků. Kromě Terezína, hodonínské Dukly a Newstar oživí ročník 2009/2010 i Cosmopolitan Black Cats.

Nástupce Bulldogs Hodonín navíc vstupuje do své první sezony s nejvyššími ambicemi. „Postoupit chtít nebudeme, ale vyhrát soutěže rozhodně chceme. Navíc jsme se přihlásili i do poháru, ve kterém bychom chtěli jít co nejdál,“ říká před sezonou jeden ze zakladatelů Černých koček Viktor Linhart.

„Do každého utkání půjdeme s cílem vyhrát a zápas si užít. Ale mluvit o nějakém postupu je předčasné. Doufám, že soutěž bude atraktivní a přiláká fanoušky, na druhou stranu doufám, že zvýšení počtu družstev neubere na kvalitě. Dále je škoda, že nepokračuje kvalitní Veselský výběr,“ doplnil svého zkušenějšího spoluhráče Michal Herůfek.

Linhart společně s Robertem Kolínkem vytvořili opravdu mimořádně silný tým. Myšák, Petr Dobeš, Herůfek, Heča, Doležal, Robek, Nekarda nebo Kovář. Ti všichni budou hájit barvy nováčka. „Chtěl jsem si společně s klukama, kteří hrají v Rakousku fotbal, zahrát u nás v jednom týmu. Ale ono je to docela těžké, takže futsal je pro nás jednodušší cesta. Kostru mužstva tvoří hráči, kteří prošli fotbalovými Šardicemi,“ pronesl Linhart, který vysvětlil i krkolomný název týmu.

„Kvůli administrativním věcem budeme spadat pod Buldoky. O názvu jsme se dlouho bavili až z toho vznikla taková všehochuť. Cosmopolitan je proto, že jsme každý z jiné obce či města. A Black Cats je hlavně kvůli jednomu sponzorovi, který má v Mutěnicích vinotéku U Kočky,“ sdělil Linhart.

Zaniklí Buldoci tak budou mít v okresní soutěži kvalitního následovníka. „Bavili jsme se o tom s Robertem Kolínkem, jestli si neuděláme nějaký tým. Tak jsem obvolal pár kluků a nakonec to vyšlo,“ uvedl Linhart. Bývalý hráč hodonínských Buldoků povede ambiciozní celek společně s Kolínkem a Doležalem.

„Na futsalovou spolupráci se všemi hráči se hrozně těším. Někteří kluci mají zkušenosti z vyšší soutěže, takže určitě svými radami pomohou. Navíc v současné době nehraji nikde velký fotbal, tak pro mě bude futsal příjemným odreagováním,“ pravil Herůfek, který přešel ke kočkám společně s Hečou a Doležalem z konkurenčího Stamaha.

„Opustil jsem je v dobrém. Za Stamaho jsem odehrál tři kvalitní sezony, ale vzhledem k tomu, že Viktor Linhart s Martinem Doležalem založili nový mančaft, chtěl jsem si zase zahrát s některýma klukama, se kterýma jsem dříve hrál velký fotbal. V týmu mám dobré kamarády a těším se, jak si spolu zahrajeme,“ uvedl Herůfek.

Black Cats zatím odehráli v přípravě tři utkání. V úvodním zápase porazili Linhart s spol. posledního vítěze okresního přeboru Stamaho, pak si poradily Kočky i s dubňanskými Oranjes. Následná odveta však vyzněla lépe pro Dubňany. „Příprava na sezonu není asi taková, jakou by si vedení týmu představovalo,“ poznamenal Herůfek.

„Zatím nás bylo vždycky jak do mariáše. Když to bude kluky bavit, tak v tom budeme pokračovat, když nás bude chodit málo, tak skončíme,“ přiznal Linhart.

Cosmopolitan Black Cats bude hrát své domácí zápasy v hodonínské sportovní hale. „Nakonec jsme se rozhodli pro Hodonín, kde je asi nejpříjemnější prostředí. Navíc to má každý kousek,“ dodal Linhart.