V domácím prostředí nejprve nestačili na béčko brněnského Slovanu, následně podlehli i vedoucímu týmu soutěže.

Řečí statistiky: nula bodů a pasivní skóre 5:11. Ne, na sobotní večer nebudou Oranjes vzpomínat příliš v dobrém. „Je to špatné,“ uvědomoval si i Karel Kučí.

Dubňany přitom odehrály proti rezervě Slovanu Brno dobré utkání. Jenže, pokud nedáte góly ani z těch nevyloženějších pozic, těžko budete porážet podobně kvalitní soupeře. „V prvním zápase jsme měli jasně vyhrát,“ tvrdí Kučí.

Měl pravdu. Oranjes určitě netahali v zajímavém zápase za kratší konec. Chabá produktivita a zranění tří klíčových hráčů je však připravily o lepší výsledek. „Citelně nám chyběli Lysý, Horný a Radek Žurovec. Oni dokáží dávat branky, vzít na sebe zodpovědnost a zápas rozhodnout,“ uvedl Bohdan Blaha.

I ve druhém sobotním zápase se na dubňanských futsalistech projevila tradiční nemoc. „Uděláme z každého brankáře hvězdu,“ zlobil se útočník Tomáš Příkazský.

Dubňany proti Žabinským Vlkům nezačaly špatně, ale lídr soutěže dokázal zbytečné ztráty v útoku a nedůslednost v obraně Oranjes trestat. Brněnský tým nasměroval k další výhře bombarďák Dan Černý, který brankáře Frejlicha překonal hned čtyřikrát. Domácí gólman se sice snažil, ale na tvrdé a přesné rány brněnského snipera neměl nárok. „Dostali jsme dva nešťastné góly. Navíc jsme nedali spoustu šancí. Koncovka nás trápila v obou zápasech,“ posteskl si Kučí.

Pátý gól přidal v úvodu druhé půle Ondřej Šomplák. Dubňany se pořádně osmělily až za stavu 0:5. Šance Kučího a Příkazského však gólem neskončily. Hostujícího brankáře překonal až ve 33. minutě Drdla.

O sedm minut později Kučí z trestného kopu dělovkou snížil, ale drama se nekonalo. Chytře hrající Vlci v rozmezí dvou minut přidali další dvě branky a bylo po zápase. Branka Blahy pár vteřin před koncem zápasu měla jen kosmetický účinek. „Špatně jsme se pohybovali, navíc nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější šance. I za nepříznivého stavu jsme však chtěli utkání zlomit,“ řekl Kučí.

Dubňany zaostávaly za lídrem soutěže hlavně v pohybu a technické zdatnosti. Na co potřebovali Dubňanští tři doteky, to zvládli hráči Brna chytrou narážečkou. „Se soupeřem se ale určitě dalo hrát, Žabovřesky byly hratelný soupeř. Bohužel jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř naše chyby dokázal potrestat,“ pravil Kučí.

Dubňany tak po dvou porážkách i nadále zůstávají v dolní polovině tabulky. Jediná příznivá zpráva pro Oranjes, béčko Dubňan splnilo předsezonní cíl a postoupilo v okresním přeboru do vyřazovacích bojů.

Krajský přebor
Oranjes Dubňan – Slovan Brno B 2:4 (1:1). Branky: Horný, Kučí - Sládek 2, Cvingráf, Hrabál
Oranjes Dubňany – Žabinští Vlci Brno 3:7 (0:4). Branky: Drdla, Kučí, Blaha – 4× Černý, O. Šomplák, Hansl, Kollárik. Diváci: 100
Dubňany: Frejlich – Albert, Hekele, Wagner, Šabo, Kučí, Drdla, Příkazský, Blaha, O. Žurovec. Žabinští Vlci: Válek (Bažant) - Vala, Černý, Stoklásek, Hansl, Lange ml., Kollárik, O. Šomplák, R. Šomplák.

Ostatní výsledky z Dubňan: SOŠ OOM Brno - Slovan B 1:8 (0:5), SOŠ OOM - Žabinští Vlci 1:8 (0:5).