Kdy vás vedení kyjovského klubu oslovilo? Bylo to ještě před utkáním v Bučovicích?
Oslovili mě v pondělí, takže jsem v Bučovicích nebyl.

S jakými záměry vás vedení oslovilo?
Cíle jsou pořád stejné. Kyjov se postupu nebrání. A se současným mančaftem bychom se o něj měli porvat.

Jaké máte podle vás šance? Na Mutěnice teď ztrácíte dva body, ale vzájemný zápas vás teprve čeká…
Včera jsem měl teprve s kluky první seznamovací trénink. Nejdřív musíme přejít přes Slavkov, potom můžeme přemýšlet nad Mutěnicemi. Bude to asi rozhodující zápas o postup.

Byl jste se v této sezoně podívat na Kyjov?
Bohužel jsem ani neměl čas. Měl jsem v plánu se zajet podívat na Kyjov do Mutěnic. Ale události mě předběhly.

Po dvou letech se vracíte do Kyjova. Co se za tu dobu změnilo?
Hlavně se změnil celý kádr. Z toho mužstva, co jsem vedl, zůstali jen Karel Půček a Michal Kůřil. Zíbal tehdy teprve začínal. Takže tady mám samé nové tváře.

Co byste chtěl u současného týmu zlepšit?
Měl jsem pohovory s jednotlivými hráči. Ptal jsem se jich, proč v posledních zápasech vybuchli. Dověděl jsem se spoustu věcí, ale nechci je ventilovat. Myslím si, že je to interní záležitost. Na současných základech budeme chtít mančaft pozvednout. Když vyhrajeme těch devět zápasů, co zbývá, tak bychom měli postoupit (úsměv).

Čekají mužstvo nějaké změny?
Zatím ne. Pokud bychom v Mutěnicích neuspěli, tak by pak zřejmě nějaké změny nastaly a kádr by pohromadě nezůstal.

Kyjov hraje i pohár, který většinou bývá pro kluby jen soutěží na druhé koleji. Mluvili jste s vedením o cílech v poháru?
O poháru jsme se vůbec nebavili. Bylo to hodně hektické. Mluvilo se o tom, že bychom chtěli postoupit. Myslím si, že všichni by pohár za postup vyměnili.

Co si myslíte, že Kyjovu nyní chybí?
Kyjov má dobrý mančaft, každý se chce na něj vytáhnout, a pak to mají kluci těžší. Chtěl bych, aby jsme navázali na vítěznou osmizápasovou sérii z před dvou let.

Kyjovu chyběly v posledních zápasech góly. Nasadíte proti Slavkovu tři útočníky?
Bohužel je zraněný Adam Přikryl, což je velice kvalitní útočník. Víc útočníků než Zíbala a Kučeru nemáme, takže se asi rozhodnu pro dva útočníky. Samozřejmě krajní halvové a ofenzivní středový hráč budou mít za úkol dostávat se na hrot. Nebudeme hrát vyloženě na dva útočníky, dopředu bude chodit víc hráčů, abychom ty branky vstřelili.