Vratislav Chaloupka, který má za sebou 139 ligových startů, vydržel na lavičce Ostrožské Lhoty necelých pět měsíců. Jeho úkol zněl - zachránit pro tento vesnický klub nejnižší krajskou soutěž I.B třídu. Dnes už bývalý trenér Lhoty zamířil těsně po zápase za jednatelem domácího klubu Antonínem Miklíčkem, aby mu oznámil svoji rezignaci.

Znamená to, že další zápas už nepovedeš? Je to z tvojí strany definitivní konec?
Tady jsem skončil. Na tréninky chodí ze základní sestavy pět lidí. Co mám potom trénovat? Hráči nejsou ochotní pro záchranu udělat vůbec nic. Pod to se mám podepisovat?

Už se tedy ve Lhotě neobjevíš? Nepřijdeš ani na úterní trénink?

Před minutou jsem to oznámil Miklíčkovi, že končím. To nemá smysl, to může trénovat kdo chce, klidně i ty. Domácí tak aspoň ušetří peníze. Myslel jsem, že hráči jsou rozumní, ale je vidět, že na to se… Neutíkám z boje, není to můj zvyk, ale po tom dnešku jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl.

Jak bys hodnotil tvoje působení ve Lhotě?
Jsem zklamaný přístupem hráčů. Jak jsem ti říkal, myslel jsem, že se o záchranu budou rvát daleko víc. To se bohužel nesplnilo. Pro mě je přístup hráčů velikým zklamáním. Je to určitá soutěž a tady už je nutné dodržovat před zápasem životosprávu. Špatná je i tréninková morálka.

Na minulém domácím zápase proti Bojkovicím tady byl viděný šéf fotbalu ve Veselí nad Moravou. Znamená to, že od příští sezony povedeš veselské fotbalisty?
Ty jsi ale zvědavý…

Dohodli jste se tedy na něčem?
Ano, jsem domluvený, že od 1. 6. tam nastupuji. Ne, vlastně až od 1. 7. Není to útěk, že bych to tady vzdával, ale ta životospráva a přístup některých hráčů je tady prostě příšerná.

Je tedy možné, že v příštím kole už se objevíš na lavičce fotbalistů Veselí nad Moravou?

Ne, to rozhodně ne. Do konce sezony to převzal trenér dorostu, když tak se pojedu podívat jenom na nějaký zápas.


Nový trenér Veselí chce dostat mužstvo zpět do krajského přeboru

Bývalý trenér Ostrožské Lhoty Vratislav Chaloupka se domluvil na svém novém angažmá už pět kol před závěrem I.B třídy. Už na zápase proti Bojkovicím 10. května byl k vidění na stadiónu ve Lhotě šéf veselského fotbalu Rostislav Runkas, který se na přímý dotaz ohledně angažování nového trenéra Chaloupky nijak nevytáčel.

„Je to pravda. Zbývá dojednat ještě drobné detaily smlouvy, ale v podstatě jsme domluvení. Měl by k nám nastoupit od 1. 7. Trenér Chaloupka už u nás před nedávnem působil a některé hráče dobře zná, to bude určitě výhoda pro obě strany." Co si slibuje od angažování zkušeného kouče šéf veselské kopané? „Máme na velice solidní úrovni dorost a zařadit tyto hráče do kádru prvního mužstva - to by měl být hlavní úkol pro nového trenéra v příští sezoně. Žádné velké posily nečekejte, přijdou jeden maximálně dva hráči. Chceme stavět na naší mládeži. Doufáme, že v nové sezoně budeme hrát v horním patrech I.A třídy a věříme, že s pomocí Chaloupky se nám to podaří."

Situace ve veselském fotbale není v současnosti příliš růžová, mužstvo balancuje na hranici sestupu do I.B třídy. Příští sezonu se tak může klidně stát, že Chaloupka bude ve Veselí trénovat nejnižší krajskou soutěž, tedy I. B třídu stejně jako v Ostrožské Lhotě. O takové variantě nechce předseda veselských fotbalistů ani slyšet. „To si vůbec nepředstavuji a ani si to nedokážu představit," odmítá možnost sestupu Runkas. Sám Chaloupka se k novému angažmá vyjádřil následovně.

„Ve Veselí mají na velice solidní úrovni dorost. Byl jsem se podívat na několika jejich zápasech a určitě je tam z čeho brát. My to hlavně chceme zkonsolidovat, ale to nebude otázka jednoho roku. To bude otázka dvou tří let. Chci dostat veselský fotbal tam, kam patří. To znamená minimálně do krajského přeboru. Je to podmíněné tím, aby kluci chodili na tréninky a stmelil se kolektiv. Co jsem slyšel, tak tam není žádná parta. Bude se tam muset zapracovat na tom, aby ta parta tam vznikla," plánuje první kroky v novém angažmá Chaloupka.

Autor: Stanislav Dufka