Mužstvo vedené koučem Robertem Zemanem doma potvrdilo slušnou formu z předcházejících venkovních duelů a po dvou nezdarech před vlastním publikem bodovalo naplno, když v souboji dvou okresních rivalů zvítězilo jasně 3:0. „Do sezony jsme vstupovali s jasnou vizí. Po postupu jsme chtěli stabilizovat mančaft a zabydlet se v první A třídě, což se nám daří. Spokojení budeme s umístěním mezi pátým a desátým místem. Nejsme však alibisti. Víme, že soutěž je vyrovnaná a pokud by se nám dařilo, klidně bychom zabojovali o postup do krajského přeboru. To už by však byl vyšší level a museli bychom zvážit příchod posil a sehnat další finanční prostředky. Proto na postup nyní nemyslíme," prohlásil manažer prvního týmu FC Veselí nad Moravou Lubomír Reischfeld.

Známý funkcionář se na derby s Kyjovem hodně těšil. Hlavním důvodem byla věková skladba obou soupeřů. „Utkání bylo specifické v tom, že my i Kyjov máme podobný mančaft. Nastoupili proti sobě dvě juniorky s věkovým průměrem jednadvacet let," připomněl Reichsfeld.

Ten mladému celku věří. „Já v tom vidím obrovské pozitivum. Díky tomu, že kluci jsou u nás spolu, umím si představit, že v budoucnu můžeme pomýšlet i na vyšší soutěž než je první A třída," pronesl Reichsfeld.

Veselí se daří i bez dlouhodobě zraněného kapitána Adama Polláka. Známý kanonýr laboruje s kolenem. „Nevypadá to, že by mohl v dohledné době nastoupit. Otázkou je, zda se na podzim v sestavě vůbec objeví," říká Reichsfeld.

V sobotu navíc odstoupil ze hry i důležitý záložník Bohumil Vardan. Toho trápí bolavý kotník.

Veselené se ovšem na zranění klíčových hráčů nevymlouvají. „I díky spolupráci s Kozojídkami máme celkem široký kádr, takže má pořád kdo hrát," řekl Reichsfeld.

Čekají je derby

Veselí až do víkendového střetnutí bodovalo hlavně venku, kde získalo sedm ze třinácti bodů. „Paradoxně se nám více daří na hřištích soupeřů než doma. Je to pomalu na psychologa," kroutí hlavou zkušený činovník.

„Diváci, kterých u nás chodí na fotbal málo, bohužel nevidí, co předvádíme venku. V Šaraticích, ve Velkých Pavlovicích, v Břeclavi nebo i v Bučovicích, kde jsme těsně prohráli, jsme hráli velmi dobře. Bohužel doma nám to zatím tolik nejde," přidal Reichsfeld.

Hráči Veselí zvládli derby s Rohatcem i Kyjovem, nyní mají před sebou duely v Dubňanech a doma s Ratíškovicemi. „Uvidíme, jak tyto zápasy zvládneme. Od dalších utkání se bude odvíjet celá podzimní část," ví Reichsfeld.

„Chceme v první polovině sezony získat osmnáct bodů a v klidu se nachystat na jarní odvety," dodal.