Kdo vás do funkce předsedy vůbec zlákal?

S trochou nadsázky se dá říct, že jsem se šel podívat na schůzi a vrátil jsem se jako předseda (úsměv). Ale je pravda, že jsem přemýšlel, jakým směrem se bude moje další fotbalová kariéra ubírat. Chvíli jsem přemýšlel i o rozhodčím, ale když se dal dohromady kolektiv lidí, kteří chtěli v našem oddíle kandidovat, tak jsem se k nim rád přidal.

Rozmýšlel jste se dlouho, zda funkci předsedy přijmete?

Funkce předsedy vyplynula z možností ostatních členů, ať už pracovních, časových, nebo dalších. Musím říct, že celá akce proběhla tak rychle, že nebyl čas nad tím moc přemýšlet. Byla to dohoda celého výkonného výboru.

Hlasování bylo jednoznačné, nebo byl i někdo proti vašemu zvolení?

Hlasování pro celý výkonný výbor na valné hromadě bylo jednoznačné. Proti byl jen jeden člen a několik kandidátů se zdrželo.

Jaké byly ohlasy rodiny či okolí? Byli hodně překvapení?

Doma to přijali celkem klidně. Na podzim jsem se trochu angažoval u prvního mužstva, občas jsem ještě hrál, takže tušili, že bych chtěl u fotbalu zůstat i dál. Je to koníček na celý život.

V jakém stavu jste klub převzal?

Minulému vedení patří rozhodně velké poděkování za jeho práci. V dnešní době není lehké vést sportovní oddíl. Sponzorů, mecenášů a různých přispěvatelů ubývá. Náš oddíl nemá žádné velké dluhy, hospodaříme skromně, hrajeme převážně s vlastními odchovanci. Ztratili jsme hlavního sponzora, takže největší podíl na financování má obec, za což jí také musíme poděkovat. Věřím, že se nám podaří navázat na spolupráci z minulých let a udržet v obci mládežnické týmy a mít pěkný areál.

Co Milotice nejvíce trápí?

Loni nás nejvíce trápila voda, která po každém vydatném dešti zaplavila obě hřiště. Proto je jeden z našich hlavních cílů rekonstrukce hřiště nebo alespoň jeho odvodnění. Spousta práce bude i na údržbě a opravě tribuny a kabin. Bohužel nemůžeme opravit všechno hned, ale chceme to uskutečňovat postupně.

Kam chcete Milotice posunout? První B třída je pro Agro asi ideální soutěž, nebo se pletu?

Sportovním cílem je jednoznačně udržet první B třídu, ale tento cíl mají všechna mužstva v dolní polovině tabulky. Po sestupu z první A se nám nepodařilo pád zastavit a pohled na tabulku nás netěší, ale věříme, že se současným kádrem dokážeme třídu udržet. V létě přišel nový trenér Vybíral z Ratíškovic a neměl moc času na seznámení s mužstvem, protože hned přišly soutěžní zápasy. Herně jsme sice se soupeři drželi krok, ale trápíme se střelecky. V minulosti naši střelci, ať už to byli Kundrata, Šťastný, Šifel, nebo Hofr, patřili mezi nejlepší v soutěži a teď nám to chybí. Hodně gólů dostáváme ze standardních situací a mužstvo to sráželo. V závěru podzimu se nám začalo dařit víc a přišly i bodové zisky. Momentálně hledáme brankáře a šikovný útočník by se nám také hodil. Takže jestli se někde toulá, ať se přihlásí (úsměv).

Milotice dlouhodobě sázejí hlavně na odchovance. Zůstane tomu tak i do budoucna?

Hodně kvalitních hráčů máme například v Rakousku, ale tak už to chodí. Nějaké posilování mimo výše uvedené posty nechystáme, chtěli bychom hrát s vlastními odchovanci. Není v našich silách zajistit novým hráčům práci jako jiné oddíly, ani nemáme tolik finančních možností na koupi hráčů z vyšších soutěží.

Na podzim áčku scházel hlavně střelec. Po skončení hostování chybí i gólman. Jednáte s nějakými hráči na příchodu, nebo tým doplníte kluky z béčka či dorostu?

Posila by měla být lepší než domácí kluci a zase tolik dobrých a volných hráčů na trhu není. Rádi bychom zlepšili spolupráci áčka s béčkem, zapracovali do týmu mladé hráče z dorostu, ale na druhé straně hrajeme prakticky o záchranu a je těžké za takové situace dávat příležitost mladým a chtít po nich, ať převezmou zodpovědnost. Měli by se učit od starších, ale momentálně nejsme v herní a výsledkové pohodě. Ale znova opakuji, já i celý výbor věříme, že se zachráníme. Trenér i tým mají naši důvěru.

Milotice mohou v budoucnu těžit i ze spolupráce s Ratíškovicemi a Vacenovicemi. Jak hodnotíte práci trenérů družstev, které hrají pod zkratkou MiRaVa? Myslíte si, že má podobný projekt smysl?

Projekt MiRaVa se jeví jako úspěšný, máme z něj radost. Zatím nemám dostatek detailních informací, proběhla jedna schůzka, kde se hodnotila činnost. Myslím, že k mládeži patří kvalitní trenéři, kteří jsou pro děti vzorem a kteří mají i zkušenosti z fotbalové kariéry. To se u tohoto projektu daří a výsledky jsou výborné. Věřím, že za pár let některé z dětí uvidíme i v mužstvech dospělých. Velkou část zásluh mají i rodiče, sponzoři a vlastně všichni, kdo se kolem těchto talentů motají. Do budoucna je to zřejmě směr, kterým se bude ubírat i dospělý fotbal. Děti mají jiná lákadla, než je sport, navíc jich ubývá a třeba se časem dočkáme, že se budou spojovat i mužstva dospělých ve vesnicích, kde má fotbal dlouhou tradici. Nebo budeme hrát malý fotbal. Každopádně za sebe mohu říct, že bych byl rád za lepší spolupráci se všemi oddíly. Snad jsou pryč časy, kdy se funkcionáři oddílů skoro vyhazovali, nechtěli spolupracovat a trpěli tím hlavně hráči. Pořád je to jen hra.

Nový výkonný výbor TJ Agro MiloticePředseda: Richard Dobeš
Místopředseda: Radek Šeďa
Jednatel: Jan Neduchal
Pokladník: František Dobeš
Členové: Zdeněk Kundrata, Libor Knotek, Antonín Mikeska, Lukáš Hofr, Radek Kundrata