„Určitě mě to mrzí, ale za každým koncem hledám něco pozitivního,“ říká v rozhovoru pro Hodonínský deník, který zprostředkoval kyjovský fanoušek Rostislav Malík, ikona HFK Olomouc.

Kdy jste se dozvěděl o svém konci v Kyjově?
O svém konci v Kyjově jsem se dozvěděl od trenéra Hrabala na prvním tréninku devátého ledna.

Mrzelo vás to hodně?
Samozřejmě mě to mrzelo a to hned z několika důvodů. Myslím si, že se během podzimu v Kyjově vytvořilo velice solidní mužstvo a také skvělá parta hráčů. Mrzí mě, že jsem si moc nezahrál se skvělým hráčem a kamarádem Tomášem Randou. Za druhé, z Kyjova pochází moje manželka a já tam mám spoustu skvělých přátel. A v neposlední řadě jsem chtěl s Kyjovem postoupit.

Na podzim jste patřil k nejlepším hráčům. Co podle vás stojí za vaším koncem v Kyjově?
Hodnocení mých výkonů musí posoudit jiní. A co stálo za mým odchodem? To se musíte zeptat někoho jiného.

Jak vnímáte svou předčasně uťatou misi v Kyjově?
Na každé předčasně ukončené misi hledám vždy něco pozitivního. V Kyjově to byla jak už jsem říkal skvělá parta a především výborní fanoušci.

V zimě do Kyjova přišel Radomír Víšek, další zkušený defenzivní hráč. Myslíte si, že váš odchod s příchodem Víška souvisí?
Radka znám už delší dobu. Je to výborný kluk a dobrý fotbalista, kterého zbrzdilo zranění kolena. Navíc bydlí v Kyjově a začal trénovat i malé začínající fotbalisty. Zda je on tím, proč jsem odešel, se ale musíte opět zeptat kompetentních lidí v klubu. Já to prostě nevím.

Každopádně byste si s Víškem na hřišti vyhověli. Nebo se pletu?
Já si myslím, že hrát s Radkem vedle sebe by nebyl vůbec žádný problém. Ale já jsem neměl na podzim problém s žádným hráčem, se kterým jsem nastupoval. V mužstvu je totiž řada kvalitních hráčů, jako například Jarda Kučera, Michal Spáčil, Adam Přikryl, Fotis Maniatis, Kuba Červinek. Takto bych mohl jmenovat další kluky. Nechtěl bych ale na nikoho zapomenout.

V Kyjově jste byl dvakrát. Dají se ty dvě angažmá srovnat?
Tak samozřejmě každé angažmá mělo svoje. To první začalo také s velkými plány a skončilo po půl roce. Bylo tady tehdy také hodně silné mužstvo, ale bohužel to dopadlo tak, jak dopadlo. Ale myslím si, že nyní se to určitě opakovat nebude, protože v čele klubu stojí člověk, který má kapitál, ale především i určitý záměr a cíl dostat Kyjov tam, kam už kvůli skvělým fanouškům patří.

Uvidí vás fanoušci Kyjova na nějakém domácím jarním zápase?
Já pevně věřím, že se na nějaký zápas určitě v hledišti objevím. Pokud mi to čas dovolí, velice rád přijdu mezi fanoušky i do kabiny pozdravit kluky.

Budete ještě pokračovat v aktivní kariéře?
Samozřejmě v kariéře pokračovat budu, počítám ještě tak dva až tři roky. Vše bude záležet na zdraví.

Mátě nějaké nabídky?
Nabídek mám i ve svém věku stále dost. Klub, ve kterém budu na jaře hrát, už mám. V létě se budu rozhodovat dál.

Vy jste byl dlouho dobu spjatý s HFK Olomouc. Zastáváte v holickém klubu nějakou funkci?
V 1.HFK Olomouc působím stále jako ekonomický a provozní ředitel a člen představenstva. Práce mě velmi baví a navíc jsem začal trénovat starší dorost jako asistent trenéra Paličky Zrovna teď jsem s dorostem na zimním soustředění ve Starém Městě. Práce mám jak vidíte až nad hlavu, ale i tak do Kyjova vždy velmi rád přijedu.

Ivo Lošťák
Datum narození: 19.06.1970
Pozice: obránce
Výška: 168 cm
Hmotnost: 73 kg
Kariéra: Lokomotiva Olomouc (1976 – 1984), SK Sigma Olomouc (1984 – 1993), SKP Znojmo (1993 – 1994), ČSK Uherský Brod (1994 – 1995), 1. FC VMG Kyjov (1995), Spartak Přerov (1996), FK Hodolany (1996 – 1997), 1. HFK Olomouc (1997 – 2010), FC Kyjov 1919 (2010)
Největší úspěchy: Vítěz univerziády z Buffala roku 1993, nastoupil také za Sigmu Olomouc v Poháru UEFA.