Ve čtvrtek si našel oblíbený útočník čas a hodinu odpovídal čtenářům Břeclavského deníku Rovnost. „Břeclav byla jednou z pěti možností. Protože byl cítit největší zájem a také rozhodla znalost prostředí. Já věřím, že příští rok budeme plnit postupové ambice od začátku,“ vysvětlil hlavní důvody svého příchodu do Břeclavi.

Malár v rozhovoru potvrdil, že jej lanařil i prezident Mutěnic. „S panem Jagošem jsem o možnosti hrát v Mutěnicích mluvil, ale nakonec jsem dal přednost Břeclavi,“ řekl Malár, který má Pod Búdama hodně známých. „Samozřejmě, že tam spoustu kluků znám, hlavně s Rudou Obalem si docela často voláme,“ prozradil rychlonohý forvard.

Ten si vzpomněl i na své angažmá v Hodoníně. „Byl jsem tam spokojený, určitě je na co vzpomínat. Ostatně Hodonín mě přirostl k srdci, protože jsem tam nejen hrál fotbal, ale i studoval a byl jsem tam i na vojně,“ přiznal Malár.

Ani jemu se nelíbí rostoucí násilí a vulgarita na českých stadionech. „Je to určitě věc, která vyhání mnoho lidí ze stadionů. Pokud se tohle z našich stadionů nevymýtí, tak určitě plné stadiony mít nebudeme. S policií mimo stadion však nevím jak k tomu dospějeme,“ uvedl Malár, který se s korupcí nikdy nesetkal.

„Já doufám, že to, co tu proběhlo v minulých letech, je už za námi. Myslím, že už je to mnohem lepší. Nicméně ta nálepka se bude strhávat ještě dlouho. Já osobně jsem se korupcí ve fotbale nikdy nesetkal,“ sdělil odchovanec Hrušek.

Právě do svého mateřského klubu by se jednou rád vrátil. „Samozřejmě, že dokud mě to bude bavit a sloužit zdraví. Mám klauzuli ve smlouvě, že Hrušky na mě mají opci. Takže je to pravděpodobné. Navíc tam už hraje můj synovec Ondra. Já se tam objevím hned, jak vykopeme v Břeclavi druhou ligu,“ uzavřel Malár.

Celý online rozhovor zde