„Gólově to byla moje nejlepší sezona. I herně se mi celkem dařilo. Škoda že jsme skončili až čtvrtí," řekl Kryštof Pospíšil. Rodák z Hodonína, který dělal první fotbalové kroky na hřišti ve Starém Poddvorově a přes Šardice se dostal do Slovácka, se pod vedením trenérů Jana Kameníka a Jiřího Kowalíka neustále zlepšuje.

Dvojice známých odborníků ovšem drží mladíka při zemi. „Trenér mi napsal, že mám stabilní výkonnost, ale limituje mě technika. Zlepšit bych měl převzetí míče, vedení balonu a celkově práci s levou nohou," uvedl Pospíšil.

Hbité levé křídlo patřilo v minulé sezoně k nejlepším hráčům Slovácka. Týmu nepomáhal pouze brankami, ale také nebezpečnými úniky, přesnými přihrávkami a načechranými centry.

Mladší dorost z Uherského Hradiště, který hraje v této věkové kategorii stejnou soutěž jako Hodonín, nakonec skončil v soutěži až čtvrtý. „Na to, jak jsme na jaře špatně začali, to je nakonec dobré. Bohužel nám nevyšel vstup do druhé poloviny sezony a po čtyřech prohrách v řadě jsme soupeře marně doháněli," pronesl Pospíšil.

Slovácko prohrálo s Brnem 3:6, s Olomoucí 1:3 a v Ostravě dokonce 3:7. „Rozjezd nebyl ideální. Netáhli jsme za jeden provaz. Pak jsme se o celé situaci v kabině pobavili a začalo to být trochu lepší," prohlásil Pospíšil.

Ten si nyní užívá třítýdenní volno. Letní přípravu začíná v ligovém týmu 7. července. „Nevím, za který tým budu hrát. Normálně bych měl jít do sedmnáctky. Ale možná mě nový trenér Psotka přeřadí do devatenáctky," uvedl Pospíšil.

Ve hře je ale i změna dresu a prostředí. Výborných výkonů talentovaného fotbalisty si totiž všimli zástupci dalších klubů. S nabídkou přišla i Slavia Praha. Klub z Edenu však nemá na šikovné levé křídlo peníze, a tak Pospíšil zřejmě zůstane ve Slovácku. „Šel bych tam, protože v pražských klubech budu více na očích," uvědomuje si Pospíšil, který svoji cenu nezná a ani se o ni nezajímá.

I když byl šestnáctiletý mladík nejlepším střelcem Moravskoslezské ligy, nabídku do mládežnického reprezentačního výběru zatím nedostal. Dres národního týmu naopak oblékli Pospíšilovi spoluhráči Michal Sadílek a Libor Holík.

Nadaný fotbalista i tak ale prožívá příjemné období. Sympatický mladík svůj volný čas věnuje přítelkyni Dominice Činčalové.

Šestnáctiletou dceru bývalého ligového útočníka Slovácka a Zlína potkal už na základní škole v Uherském Hradišti. Teď společně navštěvují Střední odbornou školu a Gymnázium ve Starém Městě. I když chodí do stejné třídy a v oboru ekonomika a podnikání společně studují sportovní management, v lavici spolu nesedí. „Každý potřebujeme trochu prostoru," usmívá se sympatická slečna, která se rovněž věnuje fotbalu.

V juniorce Slovácka nastupuje v obraně. Pokud by však přítel přijal nabídku z jiného českého klubu, šla by s ním. „Potkali jsme se v sedmé třídě na sportovní škole v Uherském Hradišti a v devítce jsme spolu začali chodit," prozradila Činčalová.

Její otec, který hrál za Baník Ostrava, Karvinou nebo Bohemians Praha, nastoupil v nejvyšší soutěži ve 219 utkáních a dal třiatřicet gólů.

V evropských pohárech nastoupil ve čtyřech zápasech. Bývalý důrazný útočník a dobrý hlavičkář s dobrou orientací v šestnáctce nemá k Pospíšilovi žádné připomínky. „Kryštofa mi schválil. Líbí se mu. Říká, že hraje dobře, takový dospělý fotbal," směje se Činčalová.