„Naše vítězství je zcela zasloužené. Už první poločas byl z naší strany velmi dobrý. Klidně jsme mohli vést o tři branky. Druhá půlka byla zcela v naší režii. Kluci si vyhověli, dokázali si nahrát a vstřelit krásné góly,“ řekl po zápase hostující kouč Zdeněk Mareček.

Za to výkon Dubňan? Další jizva do zelenočerných srdcí věrných fanoušků, kteří i tentokráte dali o sobě několika dýmovnicemi vědět.

Jak dlouho bude ještě tahle bída pokračovat? Ani odstoupení kouče Ševely trápícímu se týmu nepomohla. Vzhledem ke klubové politice s velkými změnami v kádru nepočítají. Moc dalších možností už ale Baníku k obrození nezbývá. Vlastně jedna by tu byla. Musí se hecnout a začít vyhrávat. Už je na čase. Takový výkon jako proti Vlkoši ale k bodům rozhodně nepovede.

Přitom domácí nebyli od začátku v roli otloukánka. Ovšem klasická deka je na hráčích prostě znát. Po osmi letošních porážkách se není co divit. Naopak hosté si přesně věděl rady, co s načatým hodovým víkendem. Vlastně soupeřem…

Již v 11. minutě podržel svůj tým brankář Ševela, který si poradil s pokusy Davida a Hrbáčka. Sokol byl i nadále aktivnějším týmem. Po prudkém centru Bukovského mířil David do tyče, následně v dobré střelecké pozici selhal Hrbáček.

Domácí hrozili zejména po standardních situacích. Trestné kopy Lukáše Križana a Ilčíka však brankou neskončily. Gólu se diváci dočkali až ve 35. minutě. Rychlou akci hostí zakončil Hrbáček. Další hřebík do dubňanské rakve zatloukl David, který s přehledem potrestal minelu Šimka. Dubňanský zadák své zavání stačil odčinit ještě před odchodem do kabin. Po rohovém kopu Svitáka Dohnálek vrátil míč před branku a důrazný Šimek akrobaticky vrátil Baníku naději.

Ta vydržela domácím do 75. minuty. Vacenovský zapomněl na Bukovského, který z blízka překonal Ševelu potřetí. Závěr zápasu pak patřil hostům, kteří dalšími dvěma góly - Vavruše a střídajícího Hlaváče poslali Baník do kolen.

„Nechci kluky za porážku shazovat. Hráči si nevěří, nejde nám to. Zklamali jsme v obraně, kde jsme dělali hrubé chyby. Ty nás připravily o lepší výsledek,“ uvedl domácí trenér Miroslav Brunclík.

Ten převzal mužstvo po Pavlu Ševelovi. Ale ani kouč rezervy nedokázal ve dvou zápasech najít recept na uzdravení týmu. „Celek máme tak omlazený, že na soupeře herně nestačí. Musíme vybudovat tým od začátku. Třeba se budeme muset smířit i se sestupem,“ pronesl Brunclík, který má s pádem do okresní soutěže zkušenosti.

„Jako trenér jsem sestup do okresu zažil. Pak jsme dvanáct let hráli krajské soutěže. Nechci ale ještě házet flintu do žita, i když jsem smířený s tím, že sestoupíme do okresního přeboru,“ pravil Brunclík.

Za to hostům zápas vyšel. Vlkoši navíc příliš nevadil ani umělý trávník, na kterém se duel hrál. „Ze začátku jsme na něm měli trošku problémy, ale kluci si postupem času zvykli. Navíc tady je kvalitní tráva. Problém to pro nás nebyl,“ uzavřel krátké povídání Mareček.

FK Baník Dubňany – Sokol Vlkoš 1:5 (1:2)
Branky: 44. Šimek – 35. Hrbáček, 39. David, 76. Bukovský, 83. Vavruš, 86. Hlaváč
Rozhodčí: Kýr – Kočiš, Zima
Diváci: 120
Dubňany: Ševela – Šimek (70. Doruška), L. Križan, Ivičič, Vacenovský – Roubík, Ilčík, Horný (59. Pluháček), Sviták – Dohnálek, M. Križan
Vlkoš: Podolan – Šupa, P. Lunga, Valenta, Zapletal – Bukovský, Vavruš, Otruba (46. Novák), Ingr (44. Hlaváč) – David, Hrbáček.