Jedinou výhru v letošním ročníku zaznamenal Kyjov ve středu 21. srpna 2013. Tehdy ve vloženém patnáctém kole Půček a spol. zdolali IE Znojmo 5:2. Od té doby mladý tým na zisk tří bodů stále čeká. A pokud se rapidně nezlepší, bude čekat dál…

„Musíme trénovat a postupně získávat zkušenosti," řekl po nejvyšší prohře v sezoně kyjovský kouč Petr Gajdošík. Slovácký celek prohrál rozdílem šesti branek podruhé v letošním ročníku. Stejným výsledkem jako v neděli dopadl i podzimní duel Kyjova v Ráječku.

„Bohužel je to obraz toho, na co momentálně máme. Máme mladý, nezkušený tým. Chybí nám střed hřiště, což se dneska ukázalo," pronesl Gajdošík, který pracuje s jedním z nejmladších týmů v přeboru.

Zatímco ale další sestupem ohrožená družstva své kádry alespoň částečně doplnila, v Kyjově byl v zimě klid. „Máme rozjednaný příchod jednoho hráče, ale na dořešení máme pouze týden. Uvidíme, jak to nakonec dopadne," uvedl Gajdošík.

Jeho tým v úvodním jarním duelu zcela propadl. I když Sparta, která rovněž měla v sestavě spoustu mladých hráčů, v poli nijak nezářila, tak před brankou protivníka byla mimořádně nebezpečná. Téměř každá střela Brňanů skončila v síti za gólmanem Kůřilem.

Ten si sice ve 2. minutě poradil s únikem Fuxy, ale pak už pouze lovil balony ze své branky.

Hosty poslal do vedení Kubíček. Jeho prudká rána se otřela o nohu domácího stopera Čady a zapadla přesně k levé tyči kyjovské svatyně. Ve 23. minutě přidal druhý gól Hodek.

Pak sice Kyjovu pomohlo při hlavičce Fuxy břevno, ale následně se hostující forvard radoval. Proti pohledné kombinaci a Fuxově dorážce byl Kůřil bez šance.

Sparta na trávníku dál kralovala. Ve 33. minutě zvyšoval Kubíček svým druhým gólem v zápase už na 4:0. Hosté mohli jít do kabin s ještě větším náskokem, ale šanci Přichystala zastavil obětavě stoper Čada a dorážející Fuxa mířil z dobré pozice vedle.

Kanonáda Sparty pokračovala i po změně stran. Pátý úder zasadil Kyjovu pohyblivý Fuxa, na 6:0 zvyšoval navrátilec v brněnské sestavě Makiš.

Kyjov se snažil po přestávce debakl alespoň zmírnit. Dlouho se však domácímu týmu nedařilo skórovat. Až v 78. minutě propálil hostujícího kapitána Stehlíka Fridrich. „Ještě pět," skandoval hlouček domácích příznivců.

Přání věrných fanoušků málem vyslyšel Rubík. Jeho střílený centr se však pouze otřel o břevno hostující svatyně.

Poslední slovo nakonec měla Sparta. Výhru brněnskému týmu pečetil po další pohledné akci záložník Foukal.

„Zápas rozhodly naše individuální chyby a zkušenosti soupeře. Sparta byla daleko lepší než my," pravil Gajdošík.

Překvapivě spokojený nebyl ani hostující kouč Rostislav Horáček. Ten měl radost pouze ze tří bodů. „Zní to divně, ale i když jsme vyhráli o šest gólů, tak musím říct, že hra byla oboustranně strašná. Zápas neměl vůbec kvalitu. Náš výkon byl diametrálně odlišný od toho, co chceme hrát. Kluci byli dost laxní, jejich přístup se mi nelíbil," prohlásil trenér Sparty Brno.

Zatímco šance Kyjova na záchranu krajského přeboru jsou nadále mizivé, Sparta se díky vysoké výhře posunula v tabulce na třetí místo.

Krajský přebor, 17. kolo

FC Kyjov 1919 – Sparta Brno 1:7 (0:4)

Branky: 78. Jakub Fridrich – 16. a 33. Lukáš Kubíček, 27. a 52. Martin Fuxa, 23. Martin Hodek, 55. Ondřej Makiš, 81. Jakub Foukal

Rozhodčí: Vodák – Nikolai, Tichánek (Richter)

Žluté karty: Čada (Kyjov)

Diváci: 66

Kyjov: Kůřil – Kuchař, Čada, Bartoň, Prachař – Půček (82. Klimeš), Petula, Hadlíř, Mlýnek (61. Z. Možíš) – Rubík, Fridrich.

Sparta Brno: Stehlík – Růžička (62. Křesťan), Zavadil (86. Cyprián), Ianosteac, Makiš – Kubíček (83. Sedláček), Foukal, Hodek, Pavlas (55. Marinč) – Přichystal, Fuxa.