Ve šlágru kola byli šťastnější fotbalisté Dědic, kteří porazili mírného favorita utkání Šardice. Veličané sesadili lídra soutěže. Ratíškovice opět neinkasovaly a porazily Moravský Krumlov. Polepšilo si také Veselí s Kyjovem.

Dědice – Šardice 1:0 (1:0), 58. Kolečkář, diváci: 200.

První poločas se odehrával v dosti rozdílných čtvrthodinkách. V té první měli výrazně navrch domácí, jimž se aktivita rozhodně nedá odepřít, a vytvořili si i šance. Snaha Šardic ale ke kýženému vedení také nevedla.

Na tom, že toto střetnutí se rozhodně nezapíše mezi ty nejkrásnější na pohled v letošním ročníku, se nic nezměnilo ani po přestávce. Několikrát obě družstva žádala pokutový kop po nastřelených rukách či náznacích faulu.

Situace po jedné ze strkanic rozhodla duel. Před rozehráním rohového kopu se v pokutovém území hráči vzájemně nešetřili a rozhodčí Virčík musel fotbalisty uklidňovat a několikrát ukázat žlutou kartu. Roh potom přistál přesně na hlavě Kolečkáře, a ten uklidil míč do brány, k čemuž mu pomohl i nedůraz šardického gólmana Korčeka.

O všem tak opravdu rozhodl právě tento moment, protože i když hosté předvedli výrazný závěrečný tlak, ke kterému mimo jiné přispělo i devítiminutové nastavení díky mnoha střídáním a protestům, byl pouze platonický.

Šardice: Korček – König, Štěpanovský, Šimeček, Janík – Malušek, Kopčil, Pochylý, Švrček (46. Hofr, 84. Holub) – Vavruš, Foltán. ⋌(dm)

Velká n/V. – Ráječko 4:1 (2:0), Kučera, D. Macko, Kohůt, Holubík – Španěl, diváci: 207.

Překvapivě vysoko zvítězili Veličané nad lídrem soutěže. Na Horňácko přijel technický soupeř, což domácím vyhovovalo. Již po první půli si vytvořili dostatečný náskok. Po přestávce sice hosté ze standardní situace snížili, ale Veličané do dvou minut opět odskočili na rozdíl dvou branek. Vysokou výhru pečetil i přes další nevyužité šance Holubík.

Velká n/V.: Sládeček - Holubík, Štefánek, Machálek, Miškeřík – Valášek, L. Macko, Trýska, D. Macko – Kučera, Kohůt ml.

Ratíškovice – Mor. Krumlov 2:0 (1:0), 11. Mačuda, 90. L. Blaha, ČK: 90. Horák (MK), diváci: 150.

Domácí se museli obejít bez dovolenkujícího Koplíka, naopak se do sestavy vrátil Šebek. Hostům chyběl nejlepší hráč Zelníček, který se ženil. Baník se dostal do vedení již v úvodu, když se z trestného kopu trefil Mačuda. Vyrovnaný zápas se odvíjel až do dramatického konce, kdy si hosté vytvořili tlak. Naděje Krumlovských pochoval v poslední minutě po centru Petrů L. Blaha. Poté ještě hosté přišli o vyloučeného Horáka, který fauloval Svobodu.

Ratíškovice: Pelíšek – Toman, Mačuda, Šebek, Dobeš – Petrů, Svoboda, Herůfek, Kopl (88. Gasnárek) – L. Blaha, Novák (78. Ondra).

FC Veselí – Mikulov 3:0 (1:0), Svoboda 2, Šebesta, diváci: 340.

Ve 22. minutě poslal domácí do vedení po přihrávce Grossmana Svoboda. Hosté sice mohli vyrovnat Málkem, ale po přestávce opět skórovali Veselané, Grossmanův centr vyrazil mikulovský gólman jen do tyče a Svoboda z dorážky zvýšil na 2:0. Výsledek Veselané uzavřeli v 87. minutě, kdy Prajza přihrál Šebestovi. Ten zakončil svůj únik brankou na 3:0. Veselané se po rozpačitém úvodu dostali už na pátou příčku.

FC Veselí: Hudeček - Potrusil, Laga, Huspenina (87. Grabec), Hájek - Šebesta, Prajza, Gloza, Grossman (65. Smějsa) – Svoboda, Tomeček (83. Lovecký).

Miroslav – Kyjov 1:2 (0:2), 47. Rohlík – 28. a 43. Dobeš, ČK: 29. Mašek (M), diváci: 100.

Hosté přijeli po úterním postupu do čtvrtfinále Krajského poháru s další veselskou posilou Plevákem. V Miroslavi se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli měl Kyjov hru pevně ve své moci, nehrozilo mu nebezpečí a dvakrát se trefil kanonýr Dobeš.

Po přestávce domácí po rychlé brance ožili a plných třicet minut měli územní a střeleckou převahu. Kyjov se vzchopil až v závěru a měl šance Ondrášem, T. Mackem a Půčkem.

Již v první půli byl vyloučen domácí Mašek a Kyjov hrál prakticky hodinu v početní převaze, což nebylo znát.

Kyjov: Cahlík – Orlovský, Schmeister, P. Chaloupka, Půček – Šťastný (88. Drápal), Plevák, Macek, Hrbáček (57. Žaroský), Přikryl (52. Ondráš) – Dobeš.

Ostatní výsledky: Rosice – Bohunice 3:1, Kuřim – Mokrá 14:1 (!), Sparta Brno – Hrušky 2:1.
V příštím kole je na pořadu další derby. Po dvou letech přivítají v krajském přeboru Šardice Ratíškovice. Ve stejnou dobu přivítá Kyjov brněnskou Spartu, Hrušky Veličany a v neděli jedou ke šlágru kola Veselané do Ráječka.