Bylo hodně těžké překousnout prohru v krajském derby?

Zápasy se vyhrávají a prohrávají, ale ten ve Zlíně byl pro nás hodně prestižní. Je to velké zklamání, bylo to poznat i atmosféře zkraje týdne na tréninku. Nálada byla na bodu mrazu.

Nepřistoupilo mužstvo k zápasu příliš profesorsky?

To bych neřekl, Zlín byl na nás dobře připravený, měl nás přečtené. Dokonce změnil na derby i rozestavení. Na levém beku hrával Hubáček a najednou tam nastoupil proti Divišovi rychlý Matějov. Zahustili střed a zkušený Janíček nastoupil na postu předstopera, dařilo se mu eliminovat naše útoky.

Hlavně první poločas byl ze strany Slovácka hodně špatný. Souhlasíte?

Zlín se dostával do šancí, musíme si přiznat, že nás podržel gólman Heča. Paradoxně jsme dostali branku z brejku v době, kdy jsme byli v tlaku a ve vápně soupeře. První poločas nám nevyšel. Soupeř byl ve všem lepší, důraznější a vytvářel si brankové šance. Druhou půlku jsme byli víc na balonu, měli jsme tlak, ale domácím vyšlo dokonale střídání.

Na straně Zlína nastoupilo sedm odchovanců, Slovácko mělo v základní sestavě jenom tři. Mohlo to mít vliv na přístup k regionálnímu der­by?

To bych neřekl, v tom bych problém neviděl. Žádný klub nemá v kádru jenom odchovance. Bylo to derby, a jestli je hráč z Čech nebo ze Slovenska, tak to musí tak cítit.

Cítili to tak podle vás i hráči Slovácka?

Určitě. Celý týden byli na zápas natěšení. Důkladně se připravovali, ale Zlín byl prostě lepší, tak to ve fotbale prostě chodí.

Sáhlo vedení klubu po zápase k pokutám?

Ne, nic takového se nedělo.

Proti Zlínu hořela hlavně obrana. Dají se čekat v dalším zápase změny?

Každý ví, že dostáváme hodně branek, pracujeme na tom, abychom to odstranili. Pravda je, že se nám to zatím příliš nedaří. Možná přijdou nějaké změny, ale že byly zásadní, to si nemyslím. Uzdravil se Reinberk, rozehrává se dlouhodobě zraněný Šimko. Do příštího zápasu je ještě dost času, za týden se toho může hodně změnit.

Jaký je podle vás nejlepší recept na nevydařený zápas. Důkladně ho rozebrat nebo se raději dívat k dalšímu utkání?

Porážka přišla před ligovou přestávkou. V hlavách hráčů to bude určitě delší dobu, čekání na další zápas je delší, ale zhodnotit se to musí. Ukázat špatné věci, ale na druhou stranu ukázat to dobré. Ze začátku týdne se zápas rozebral, od středy už to nesmí hráče zajímat, musí to pustit z hlavy a připravovat se na další mistrák.

U áčka Slovácka jste od roku 2008. Bylo derby ve Zlíně vaše největší zklamání na lavičce klubu?

Nebylo. Prohrálo se o branku, možná, kdyby byl ten výsledek výraznější, tak bych to takto mohl hodnotit. Největším zklamáním pro mě byla vysoká porážka v Brně před pěti lety. Tehdy jsme dostali sedm branek.

Může v psychice hráčů pomoci vyhrané utkání se Slovanem Bratislava, které jste odehráli ve středu?

I když zápas neměl logicky náboj jako mistrák, tak to může pomoci. Každý dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři hráče posílí. Trošku jsme si zvedli sebevědomí.

V zápase dostali příležitost mladíci Machalík a Ťok. Mají šanci se dostat do ligového kádru?

Oba jsou to záložníci, oba mají silnější levou nohu. David Machalík s námi trénuje už skoro dva měsíce, v několika ligových zápasech byl dokonce na lavičce. Sledujeme jeho výkony v béčku, jsou nadějné, na svou šanci v ligovém zápase zatím čeká. Tomáš Ťok se vrátil na hřiště po dlouhodobém zranění zad a patří k velkým talentům naší akademie. Šanci mají oba.

Před rokem mělo Slovácko o jeden bod víc a před sebou domácí zápas proti Spartě, v příštím kole vás čeká Slavie. Jak hodnotíte bodový zisk po třináctém kole?

Naše představa byla o nějaký bod víc, počítali jsme s ním ve Zlíně a ještě z nějakého venkovního zápasu. Do konce podzimu schází tři kola, máme sedmnáct bodů, osobně budu spokojený s jednadvaceti bo­dy.

Bydlíte v Ratíškovicích, do Hodonína to máte kousek. Sledujete, jak si vede pod trenérem Komňackým v boji o postup do třetí ligy?

Byl jsem se podívat na zápase proti Tasovicím, ten se jim vyvedl, vyhráli 4.0. Na divizi mají slušné mužstvo. Mohou jít dál, ale pokud postoupí a budou chtít bojovat o špičku nebo dokonce o postup do druhé ligy, tak musí posílit. Druhá liga by našemu regionu slušela, Hodonínu bych ji přál.

V blízkosti Ratíškovic jsou také vyhlášené houbařské lokality. O vás je známé, že jste houbař. Jak vypadaly vaše letošní úlovky?

Minulou neděli jsem přinesl koš suchohřibů, udělali jsme si s manželkou hřibový guláš, ale už je to špatné. Lesy jsou prázdné, letos byla sezona proti loňsku podprůměrná. Už chodí jenom největší znalci a top hřibaři. Byl jsem tento rok čtyřikrát, z toho jednou jsem nepřinesl vůbec nic.

Je to i váš nejlepší relax po prohraném zápase?

Krásně si v lese provětrám hlavu. Nejhorší je, když po nevydařeném zápase nic nenajdu, to jsem naštvaný ještě víc (směje se).