Zkušený gólman patří ke klíčovým hráčům nováčka nejnižší krajské soutěže. Stálice naftařů inkasovala v poslední sezoně pouze jednadvacet branek. Výtečnou formu prokázala i v zápase s ligovým Jabloncem nad Nisou.

V úvodních pětačtyřiceti minutách sice Mokrý obdržel tři branky, ale spoustu dalších příležitostí a střel protivníka parádními zákroky zneškodnil a stal se jednou z hvězd přátelského střetnutí, které se v areálu Lednice uskutečnilo u příležitosti oslav výročí osmdesáti let od založení uhřického klubu.

Mokrého nechválili pouze diváci, ale i spoluhráči a ligoví borci. Parádní zákroky zkušeného borce několikrát vyzdvihl i známý šoumen Petr Švancara. Právě fotbalový expert České televize sváteční duel komentoval. „Jsem rád, že se utkání povedlo, že to nebyl nějaký dvouciferný debakl," řekl Josef Mokrý.

Ten si nevšední zápas stejně jako zbytek uhřického mužstva náramně užil. „Pro hráče naší úrovně to byl velký svátek. Jablonec byl největší soupeř, proti kterému jsme chytal," uvedl Mokrý, který dlouho deptal známé ligové borce.

Zkušený brankář několikrát vychytal útočníka Wágnera či Mehanoviče a poradil si i střelami Trávníka nebo Bazala. „Celkem se mi dařilo," usmál se Mokrý, který společně se spoluhráči od vzácného hosta převzal dárek. Jablonečtí protivníkovi darovali sadu zelených dresů.

O tom, že by si uhřičtí fotbalisté trika rozebrali a doma na čestném místě vystavili, prý nehrozí. „Nejsou potištěny, takže doděláme čísla a použijeme je. Věřím, že v nich několik zápasů odehrajeme," uvedl osmatřicetiletý gólman, jenž patří k uhřickým ikonám. „Jsem tady odmalička," připomněl.

I když Mokrý měl v minulosti několik nabídek a klidně mohl odejít jinam, vždycky zůstal věrný klubu i rodné obci. „Nikdy mě to nikam netáhlo. V Uhřicích to mám rád," řekl.

Největšího úspěchu Mokrý se svými parťáky dosáhl v letošním roce. Naftaři sice v okresním přeboru skončili za vedoucí Strážnicí až druzí, kvůli pádu nedalekých Lovčic do třetí třídy ovšem kývli na nabídku mimořádného postupu a v příštím soutěžním ročníku si poprvé v klubové historii zahrají první B třídu. „Šlapalo nám to, týmu se dařilo," uvedl Mokrý.

Podle něj za výbornými výsledky Uhřic stála především pevná defenziva. „Není to pouze má zásluha, ale obranná činnost celého mužstva byla na vysoké úrovni. Bylo by špatné, kdybychom s jednadvaceti obdrženými brankami skončili hůř než druzí," pronesl Mokrý.

První B třídu bere jako výzvu. „Fotbal je kolektivní sport, tak jsme se dohodli, že to zkusíme. Uvidíme, jak to nakonec dopadne," pravil.

Zkušený gólman mužstvu nepomáhá pouze mezi třemi tyčemi, ale i mimo hřiště. Mokrý totiž v Uhřicích působí i jako jednatel. Práce sekretáře ho naplňuje, i když mu bere spoustu volného času. „Asi v osmnácti letech jsem vstoupil do výboru. Nejprve jsem působil jako řadový člen, v roce 2007 jsem po panu Valihrachovi, který tehdy společně s předsedou Maleňákem skončil, převzal funkci jednatele," uvedl osmatřicetiletý fotbalista.

„Dělat sekretáře v okresním klubu je jako vést malou firmu. Patří k tomu spousta vyřizování a papírování," přidává Mokrý.

Ten navíc v obci na Kyjovsku trénuje mladší přípravku. „Na hřišti trávím víc času než doma," dodává s úsměvem.