Dlouho to vypadalo na remízu. Oba týmy se snažily, bojovaly, ale ve finální fázi si příliš nevěděly rady. Vyhecovaný duel nakonec naklonil na stranu Ratíškovic Voříšek, který si naběhl na přesnou přihrávku Slobody a před vyběhnutým Šebelou poslal míč do sítě.

„Nasazení bylo dobré, s kvalitou utkání mohu být spokojený. Oba týmy makaly. Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodl jediný gól,“ uvedl domácí kouč Cyril Blahůšek.

Spokojený s bojovností mohl být i jeho protějšek. „Z naší strany to bylo celkem dobré,“ sdělil trenér Ratíškovic Milan Bidmon. „Je vidět, že začínáme mít celkem stabilizovaný kádr. Na tréninky chodí osmnáct hráčů, kluci se snaží, bojují o místo. Každý je strůjcem svého štěstí,“ pokračoval Bidmon.

Jeho tým mohl v závěru těsný náskok pojistit, ale Dohnálek mířil v superšance vedle. „Jaké šance nedáme, to je neuvěřitelné,“ kroutil hlavou Bidmon.

Ještě předtím však několikrát zahrozili i domácí. Ratíškovice svůj těsný náskok i s trochou štěstí uhlídaly.

Stínem utkání je zraněný jediného střelce zápasu. Toho v gólové situaci převálcoval brankář Ševela. „Nelíbili se mi některé zákroky,“ řekl Blahůšek. „Některé fauly byly zcela zbytečné,“ přitakala Bidmon.

Do kategorie zbytečných zákroků patřil hlavně zmiňovaný faul Ševely. Většina ostatních faulů vyplynula spíše z důrazu a bojovnosti.

FK Baník Dubňany – FK Baník Ratíškovice 0:1 (0:0)
Branka: 75. Tomáš Voříšek
Rozhodčí: Kýr – J. Zima, I. Zima
Diváci: 130