Celku z Veselska, který z druhého místa postoupil do I. A třídy, proti týmu z krajského přeboru nepomohl ani hattrick Radka Polácha. „Pro diváky to bylo výborné utkání. Pro nás trenéry to bylo už horší, ale lidé si to užili, i když jsme nakonec prohráli,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Bíla.

Zkušený kouč společně s kolegou Pavlicou stále hledá optimální složení základní sestavy. V posledním duelu na pozici stopera vedle mazáka Schwarzbiera nastoupil mladík Vaverka, který nahradil zraněného Chrenčíka.

Domácí obranná čtveřice měla velké problémy s kanonýrem Lopraisem. „Nechali jsme ho vždy rozběhnout a pak jsme ho těžko naháněli. Nebyli jsme schopní ho pořádně pokrýt,“ říká Bíla.

Trauben se sice hned ve 2. minutě ujal zásluhou proměněné penalty Polácha vedení, ale další vyložené šance hráči Hroznové Lhotě trestuhodně zahodili. „V zakončení jsme byli nedůrazní a nepřesní,“ posteskl si Bíla.

Rovněž ofenzivní hosté naopak nekompromisně trestali chyby domácí obrany. Na Zelničkách řádil hlavně Petr Loprais. Rychlonohý útočník se blýskl hattrickem. Další gól vstřelil Foukal. Sparta tak vedla na Veselsku po prvním poločase 4:1.

Hroznovka ovšem v bláznivém střetnutí skóre srovnala. Nejprve po povedené akci a spolupráci s Janíkem snížil ranou do šibenice Polách. Letní posila vzápětí proměnila další pokutový kop a po faulu na Petra Lipčíka završila hattrick. Vyrovnání zařídil Janík, který se trefil rovněž z penalty.

Přestřelku nakonec zvládli lépe hosté. Brňané sobotní zápas rozhodli v poslední minutě. Jak jinak než z pokutového kopu. Trefil se Foukal.

Hroznová Lhota – FC Sparta Brno 4:5 (1:4)

Branky: Radek Polách 3 (2x z penalty), Michal Janík z penalty- Petr Loprais 3, Jakub Foukal 2.