Hodonín si v průběhu celého zápasu vytvořil několik vyložených příležitostí. Jen útočník Švrček mohl dát čtyři branky! Nakonec stačila diviznímu nováčkovi ke třem bodům i jediná přesná trefa. „Hlavně směrem dopředu jsme předvedli víc než soupeř. Těch šancí bylo strašně moc. Naši hráči byli hladoví po gólu. Mě jenom mrzí, že nejsme v koncovce tak produktivní,“ uvedl domácí trenér František Ondrůšek.

Zatímco domácí příznivci odcházeli ze stadionu v dobrém rozpoložení, hostující fanoušci dávali svoji nevoli dost hlasitě najevo. „Pokřiky nebyly příjemné, ale zasloužené. Hráči si za dnešní výkon nezasloužili nic jiného,“ pravil hostující kouč Mario Rossi.

Hodonín má po dvou kolech plný počet bodů. Bystrc čeká na výhru i vstřelený gól. „Hráči se sice sehrávají, ale divizní fotbal je hlavně o vůli. A v Hodoníně jsme žádnou neměli. Výkon zkušenějších hráčů mě zklamal,“ řekl Rossi.

Velkého obratu se dočkali fotbaloví příznivci v Komárově. Už už se zdálo, že domácí Sparta Brno ani ve druhém podzimním kole nedokráčí k vítězství. V poločase prohrávala s rozjetými Rosicemi 0:2, jenže trenéři poslali na hřiště útočníka Fuksu a ve druhé půli se hrál úplně jiný zápas.

Sparta změnila rozestavení a dostala Rosice pod obrovský tlak. Ty dlouho držel gólman Gruber, v šedesáté minutě už byl bezmocný. U levé čáry si vyměnili balon Dolíhal s Hlavinkou a následný centr dokonale využil Záboj. Spartu kontaktní gól ještě víc nažhavil a za čtyři minuty bylo srovnáno, když Fuksa šikovně tečoval přímý kop.

Rosice se těžko vzpamatovávaly ze srovnání a to zdaleka nebylo všechno. Dvanáct minut před koncem se totiž Fuksa znovu ukázal jako skvělý žolík a druhou brankou v zápase rozhodl o vítězství Sparty 3:2. Nováček v úvodních dvou kolech vyválčil už čtyři body.