„Do Brna jsem se těšil, protože jsem tady prožil krásné roky. Mám na toto období pěkné vzpomínky. Díky hráčům jsem si finále i návrat do známých míst náležitě užil," uvedl bzenecký masér Pavel Smrčka.

Pro něj mělo finále krajského poháru FAČR zvláštní příchuť. Dvaašedesátiletý Smrčka totiž v Brně vyrůstal a několik sezon strávil i v Králově Poli. „Ve Zbrojovce jsem byl od žáčků," upozorňuje. „Pak jsem působil v dorosteneckém béčku a za céčko mužů jsem hrál základní třídu," vzpomíná s úsměvem na kariéru fotbalisty.

V osmnácti letech zamířil Smrčka na vojnu do Dukly Řečkovice. Po návratu do Brna vykonával funkci maséra. U ligového dorostu potkal spoustu současných známých fotbalistů. „Mýma rukama prošli Kalouda, Šural a další borci," říká Smrčka, který především na Hodonínsku patří k vyhledávaným odborníkům.

Zkušený masér je v kolektivu nesmírně oblíbený, Smrčkův humor je pověstný a taky nakažlivý. Známá postava, která svojí vizáží nápadně připomíná známého francouzského komika a herce Pierre Richarda, patří ve fotbalovém prostředí i ke známým showmanům. V každém mužstvu navíc patřil k důležitým postavám.

Úspěšné období prožil v Kyjově, Šardicích nebo Hodoníně, do divize se může podívat i se Bzencem. „Věřím, že získáme double. Toto mužstvo na to má," říká Smrčka.

„Divizi si zasloužíme i bez posil," tvrdí „Mazíňo". Ten si triumf na Srbské náležitě vychutnával. „Děkuji všem hráčům i divákům. Myslím si, že příznivců Bzence bylo v hledišti víc než z Tišnova," dodal ještě před střídačkami na trávníku a spěchal do kabiny za slavícím mužstvem, aby si rovněž mohl zazpívat.