Ty v kabině přivítal i výkonný ředitel slováckého klubu Marián Vasilko. Hodonínští fotbalisté si nejprve vyslechli plán zimní přípravy, seznámili se s novinkami v klubu a před půl jedenáctou dopoeldne se vydali na umělou trávu, která se nachází v areálu U Červených domků.

Po rozcvičení a bagu se polovina týmu vydala do lesa, kde začal tolik neoblíbený desetitýdenní zimní dril. První trénink zakončila hra na dvě branky. „Samozřejmě se v přípravě zaměříme hlavně na zlepšení fyzické kondice. Snad nám bude počasí přát a my budeme co nejvíce na hřišti," uvedl hodonínský kouč Luděk Zlámal.

Desátý tým divize D bude trénovat pětkrát týdně. „Dvakrát budeme na umělé trávě v Dubňanech, dvakrát budeme chodit do lužické haly, kde je i posilovna, a jednou zůstaneme v areálu U Červených domků," informoval Zlámal.

Kdo byl na prvním tréninku RSM HodonínBrankáři: Martin Navrátil, Martin Petráš
Obránci: Petr Spazier, Tomáš Petrucha, Hynek Maršálek, Jiří Maršálek, Radek Benešovský (návrat po operaci nosu)
Záložníci: Vlastimil Polák, Dominik Jankůj, Erik Žáček, Marek Ondryáš (návrat z hostování z Mutěnic)
Útočníci: Petr Šturma, Jakub Bábíček (na zkoušce z Ratíškovic), Tomáš Kasan (na zkoušce z Milotic), Filip Koryčánek (návrat z hostování Dubňany)
Omluvení: David Šmahaj (nemoc), Tomáš Drápal (dovolená), Tomáš Novotný (na zkoušce v Olomouci), Ondřej Špaček, Lukáš Grdina (zranění)

25. ledna vstoupí Hodonín do zimního turnaje zápasem s Vacenovicemi. Na umělé trávě v Dubňanech se utká i se Bzencem, Ratíškovicemi, Boršicemi, Miloticemi, Krumvířem a domácím Baníkem. „Podle mě to bude pro diváky atraktivní turnaj. Nás čeká zajímavá konfrontace se soupeři z nižší soutěže. Kromě Mutěnic tam jsou zřejmě nejlepší týmy z Hodonínska. Velkým zpestřením pro nás budou hlavně Boršice," pronesl Zlámal.

Jeho tým se ještě ve druhé polovině února střetne se Skalicí, generálkami na jarní mistrovské boje budou duely ve Slavičíně a Brumově. „Všechno hrajeme na hřištích soupeře, protože v úvodních dvou jarních kolech zajíždíme ven," připomněl trenér Hodonína, který se bude i ve druhé polovině sezony moct spolehnout především na osvědčené opory Spaziera se Šmahajem.

Naopak do mateřských oddílů se po podzimu vrátili Jiří Nevídal, Tomáš Salajka a Tomáš Závorka. Otazník visí i nad pokračováním Jana Trčky, kterého chtějí stejně jako Salajku udržet Tvrdonice. Mazák Štěpanovský zase míří do Rakouska.

Novými tvářemi na prvním tréninku byli útočníci Jakub Bábíček, Tomáš Kasan a Filip Koryčánek. Mladí forvardi by se měli v zimě porvat o dres divizního celku. „Hledáme hlavně útočníky. Bábíček s Kasanem patří ve svých klubech k tomu lepšímu. Mám o nich dobré reference. Navíc jsem je osobně i viděl. Kluci si podle mě zaslouží šanci v divizním týmu," míní Zlámal.

O příchodu známých okresních kanonýrů však bude vedení RSM jednat s mateřskými oddíly až za několik týdnů. „Nic není hotové, prostě s námi budou trénovat. Po měsíci budeme chytřejší," řekl šéf hodonínské lavičky.

Šanci v přípravě dostane i stoper dorostu Tomáš Novotný, kterého na začátku letošního roku zkoušela i Sigma Olomouc. „Co vím, tak by měl zůstat u nás," uvedl Zlámal.

Ten další změny ani pohyb v kádru nevylučuje. „Samozřejmě chceme tým posílit. Ale důležitá je pro nás především stabilizace. Nechceme každý půlrok budovat nový tým," dodal Zlámal.